Charme Look poslal soupeřům varování

Stalo se to, na co jsme si v posledních letech docela zvykli, Žokej Jan Faltejsek se posadí na koně, ten v Pardubicích odvodí dostih, v cílové rovině odejde od soupeřů a zvítězí. To, co předváděl dnes už čtyřnásobný vítěz Velké v sedle Orphee des Blins nyní předvádí znovu s Charme Lookem. Změnil se dres, ale nezměnil se dojem z vítězství. I když se letopočet poněkud posunul a hrdinu okamžiku chystá Martina Růžičková pro stáj Orling.

Že je Charme Look zpět, to bylo v sobotu v Parubicích patrné od prvních metrů dostihu, v němž favori splnil stoprocentně svou úlohu a souboj o vítězství rozhodl rezolutním finišem.  „Já z něj měl moc dobrý pocit,“ svěřoval se „Brit“ Faltejsek po doběhu. „Když se posadíte na dobrého koně, vyhrává se snadno,“ dodal žokej, který se v Pardubicích prodral k vítěznému hattricku, a to je samozřejmě něco, co v překážkových dostizích neprovází jezdeckou kariéru jako na běžícím pásu…

„Z Charme Looka jsem měl moc dobrý pocit,  moc dobře skákal a chtělo s e mu utíkat, proti jarnímu startu to byla docela změna.  Šli jsme dostih tak, jak si diktoval, a byla to docela pohoda. Jen před poslední překážkou jsem si říkal že s Honzou Kratochvílem docela svištíme,  tak rychle se tam obvykle neběhá. Ale i to Charme Look  zvládl a v závěru ještě zabral,  takže zase předvedl hodně kvalitní výkon,“ komentoval žokej, který v dostizích v poslední době sbírá sice úspěchy na kontinentu, jinak ale nadále působí na severu Anglie, kde u trenéra Charltona pomáhá s přípravou desítky koní.

To Martina Růžičková jich má na starosti vlastně třikrát více, i  přes rovinové tažení Venilie je ale Charme Look mezi nimi ten neslavnější. A kvalifikačním triumfem na své slávě zase jednou kapičku přidal.   !Byl to ten Charmík, jakého známe,“ komentovala spokojená trenérka, které v příštích týdnech nastane období plné nervozity, pozici favorita i pro letošní ročník Velké totiž Charme Look obhájil ukázkově. 

Charme Look se samozřejmě jako úřadující vítěz do letošní Velké nominovat absolvováním kvalifikace nemusel, pro klid a pohodu v realizačním týmu ale nemohl udělat nic lepšího, než v sobotu předvedl. To, že mu v Pardubicích opět „chutnalo“ signalizuje, že soupeři s ním budou mít opět plné ruce a nohy práce…