Tisková zpráva Agrofert Parku: Startovní listina pro Velkou parubickou

 

Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

 

 

 

Pardubice / Praha, 5. října 2018 – Pátek 5. října byl dnem, kdy dostihový fanoušci dostali odpověď na otázku kdo poběží Velkou pardubickou. Zveřejněna byla startovní listina, na které je dvaadvacet jmen koní z České republiky a ze Slovenska a k nim kromě českých jezdců hned osmička zahraničních žokejů. Startovní čísla jim vylosovala dvojnásobný vítěz Velké pardubické z let 1963 a 1965 František Vítek, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny.

 

 

 

Jako prvního z dvaadvaceti letošních účastníků František Vítek vylosoval Zarifa, v jehož sedle bude italský jezdec Raffaele Romano. Los jim přisoudil číslo 3. Žokej Josef Bartoš, jehož byli diváci zvyklí vídat právě v sedle Zarifa, do letošní Velké pardubické odstartuje s Vicodym. Právě Josef Bartoš byl jedním ze dvou jezdců, kteří se losování účastnili osobně. Tím druhým byl loňský vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který svého parťáka No Time To Lose přenechává žokeji Josefu Váňovi ml. Zranění, které si přivodil při zářijovém mítinku v Pardubicích, mu nedovoluje vítězství obhajovat. „Lékaři a spousta dalších lidí dělali všechno proto, abych se vrátil. Ještě dnes dopoledne jsou doufal, že se to povede. Kontrolní rentgeny ale ukázaly, že to bude jinak. Ruka je stále v útlumu a start by v takovém stavu byl nebezpečný pro mého koně, pro mě i pro ostatní jezdce,“ přiznal Jan Kratochvíl. No Time To Lose, na kterého letos padlo startovní číslo 19, tak bude sledovat z tribuny. S jedničkou poběží outsider dostihu Mileryt, dvaadvacítku naopak ponese Universe of Gracie. „Šťastná třináctka“ připadla jednomu ze tří už třináctiletých koní Kasimovi.

 

 

 

Josef Bartoš i Jan Kratochvíl prozradili i své tipy na koně na prvních třech místech. Shodli se na svěřencích Josefa Váni No Time To Lose a Ange Guardian, v posledním jméně se ale liší. Janu Kratochvílovi se líbí výkony koně Tzigane du Berlais, Josef Bartoš by rád do třetího místa viděl „svého“ Vicodyho. „Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být,“ řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické.

 

 

 

Dostihový mítink se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční v 11 hod., o 30 minut později se poběží první z dostihů. Legendární Velká pardubická odstartuje v 16:40 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARTOVNÍ LISTINA 128. VELKÉ PARDUBICKÉ S ČESKOU POJIŠŤOVNOU

 

 

 

1

MILERYT(POL), 11 j

Ján Mach, MVDr.

Machvet-Man-Mach

2

NIKAS, 13 j

ž. Andrew Glassonbury

Castor

3

ZARIF(IRE), 11

ž. Raffaele Romano

Köi Dent

4

HEGNUS, 10

ž. Marek Stromský

Ševců

5

THEOPHILOS(FR), 8 b

Patrick Boekhout

Dostihový klub iSport-Váňa

6

BRIDGEUR(FR), 7 A 1/2s

ž. Jaroslav Myška

VaZi

7

VAJGAROS, 7

ž. Leighton Aspell

DS RE&LA Frančák SK

8

TER MILL, 12 A 1/2

Jan Odložil

DS Malá Morávka

9

TZIGANE DU BERLAIS(FR), 7

ž. Jan Faltejsek

Dr. Charvát

10

TEMPLÁŘ, 11 A 1/2

ž. Thomas Boyer

www.trdelnik.com-Luka

11

STRETTON, 8

ž. Thomas Garner

Nýznerov

12

VICODY(FR), 9 A 1/2b

ž. Josef Bartoš

Lokotrans

13

KASIM, 13

ž. Martin Liška

Stáj Kejzlar

14

VANDUAL(SVK), 10

ž. Lukáš Matuský

Vadual CZ

15

RIBELINO(FR), 10

ž. James Best

Lokotrans

16

SZTORM(POL), 9

ž. Marcel Novák

Nýznerov

17

ANGE GUARDIAN(GER), 10 j

ž. Jiří Kousek

Stáj Anděl strážný

18

DELIGHT MY FIRE(FR), 8

ž. Niklas Lovén

DS Pod Buchlovem

19

NO TIME TO LOSE(GB), 9 j

ž. Josef Váňa ml.

DS Paragan

20

ARTISTMONTOT(FR), 8 A 1/2

Ondřej Velek

Quartis-Zámecký Vrch

21

PARETO, 11

Sertash Ferhanov

EŽ Praha a.s.

22

UNIVERSE OF GRACIE(GER), 13 j

Lukáš Sloup

BORS Břeclav a.s.