Novinky z Velké Chuchle

Startujeme dostihovou sezonu!


Za pouhé tři dny, v neděli 7. dubna, bude na závodišti ve Velké Chuchli zahájena dostihová sezóna 2019. Potrvá sedm měsíců a dva dny a skončí v sobotu 9. listopadu. Nabídne 14 dostihových dnů se 111 jednotlivými dostihy, v nichž bude mezi nejúspěšnější aktéry rozděleno celkem 16,115.000 Kč. První dostih bude odstartován ve 14 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve.

Masterovo třetí zlato v Gombě?
Na chuchelské dráze se uskuteční letošních prvních osm dostihů, v nichž se představí celkem 75 koní a 20 jezdců. Hned dva body nedělního programu mají status nejvyšší výkonnostní kategorie: v 92. Gomba handicapu (1200 m, 135 tis Kč) startuje osm aktérů a hlavním magnetem tohoto tradičního zahajovacího dostihu sezony bude otázka, zda se vítěz posledních dvou ročníků Master of Gold dokáže prosadit i potřetí a stane se tak v téměř stoleté historii teprve třetím držitelem hattricku.
Černý krasavec proti sedmi soupeřům
Do 61. Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny, a. s. (1800 m, 150 tis. Kč) nastoupí osm kvalitních koní a největší osobností startovního pole bude vítěz předloňského Rakouského Derby Black Canyon. Pětiletý tmavý hnědák vloni cestoval především do Francie, kde jednou vyhrál a dvakrát se umístil, na pražské dráze získal druhé místo v zářijovém EJC Lokotrans Middle.
Na dostihy přijedou populární Food trucky
Ke jedinečným sportovním zážitkům můžete v neděli přidat i neméně skvělé zážitky na poli kulinářském. V rámci gastro akce úvodního dne sezóny na závodiště dorazí foodtrucky značek Mek & Číz a Anne's, nabízející občerstvení ve stylu amerického street food. Pochutnáte si také na oblíbené kuličkové zmrzlině a výborné kávě, či se budete moci osvěžit Aperolem nebo Bohemia Sektem.

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili pestrý program. Děti se mohou zabavit ve venkovním sektoru na hřišti a atrakcích, svézt se na populárních ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, navštívit oblíbený zoo koutek nebo arénu "Hříbátka" v krytém přízemí tribuny.