Tisková zpráva závodiště v Karlových Varech

Karlovy Vary oslaví 120 let stylově. Špičkovými dostihy a unikátní publikací

 

Závodiště v Karlových Varech – Dvorech čeká výjimečná neděle. 30. červen se ponese ve znamení oslav velkého jubilea lázeňské dráhy. Dostihový den za podpory skupiny MAENTIVA proběhne téměř přesně 120 let od prvních karlovarských dostihů, které se konaly 2. července 1899.

 

Kromě Letní ceny klisen se mohou dostihoví příznivci těšit také na 800. překážkový dostih v Karlových Varech nebo na početně obeslanou dvojkovou míli. Hned dvakrát – v rámci zahájení odpoledne a po hlavním dostihu – vystoupí před tribunami Karlovarský symfonický orchestr, který je rovněž patronem jednoho z nedělních dostihů.

 

“S Hipodromem Holoubek nás pojí dlouholetá spolupráce. Už jsme v minulosti opakovaně sponzorovali tamní dostihy, ale teď jsme poprvé partnerem celého dne,” říká šéf skupiny MAENTIVA Martin Bláha, jinak také člen prezidia Jockey Clubu ČR a dlouholetý majitel dostihových koní.

 

“Na neděli jsme pozvali do hlediště celou řadu našich partnerů i firemních kolegů. Zároveň produkujeme internetový stream pro dostihové příznivce, jsme pořadateli dostihového dne i jeho doprovodného programu. Všechno jde, když je k tomu vůle a Karlovy Vary jsou tím nejlepším příkladem. Pro mě osobně je toto závodiště srdcovou záležitostí,” dodává Bláha.

 

Ke kulatému výročí závodiště připravili pořadatelé ještě jedno překvapení. V neděli bude poprvé v prodeji publikace “Příběhy lázeňských dostihů. 120 let závodiště Karlovy Vary – Dvory 1899–2019”, kterou vydává MAENTIVA Management a.s. Vůbec první kniha o karlovarském závodišti mapuje na bezmála 90 stranách hlavní události z historie druhé nejstarší dostihové dráhy v českých zemích. V rámci nedělních dostihů proběhne její křest, v prodeji bude publikace za 280 korun.

 

Popud k jejímu vzniku dal v zimě Ivan Janatka, který přispěl sérií dnes už raritních pohlednic z přelomu 19. a 20. století. Text napsal Martin Cáp s přispěním Petra Malíka, Marcely Kozové a Milana Tůmy, jednotlivé kapitoly rámují další archivní poklady a snímky ze současnosti od fotografů Bohumila Křižana, Marcely Kozové a Václava Volfa.

 

“Když nás v zimě pan Janatka oslovil, sami jsme netušili, jak nás bohatá karlovarská historie pohltí. Rozsah publikace nakonec výrazně přesáhl původní představu a jsem velmi vděčný vydavateli Martinu Bláhovi za jeho pochopení a podporu, které tomuto projektu věnoval,” konstatuje Martin Cáp.

 

Kromě unikátních informací o vzniku závodiště, návštěvě prezidenta T. G. Masaryka nebo složité obnově po druhé světové válce obsahují “Příběhy lázeňských dostihů” také statistickou část. Vůbec poprvé jsou na jednom místě otištěny listiny vítězů tradičních dostihů a seznam karlovarských šampiónů od roku 1899. Péčí Petra Malíka vznikla statistika s celkovým počtem dostihů odběhnutých v Karlových Varech.

 

Výroční knihu bude možné objednat také prostřednictvím speciální webové aplikace, která bude brzy zprovozněna.