Vignetta se prosadila téměř po dvou letech

Poslední červnový den hostil Hipodrom Holoubek, slavící přesně 30. června 125 let od prvního dostihového dne, druhý letošní dostihový den, který nabídl sedm položek a vrcholem byla 21. Letní cena klisen na 2000 metrů. V roli nastupovaly svěřenkyně Pavla Tůmy Whirl Wind Girl a Hidden Girl, ale nejvíce sil měla pětiletá hnědka Vignetta reprezentující barvy stáje Cardboard.

Vignetta na karlovarské dráze absolvovala pátý životní start a potřetí se naplno prosadila. Dala tak vzpomenout na léto roku 2022, kdy tu druhý červencový den poprvé vyhrála a o měsíc později se stala vítězkou, derby pro klisny, Oaks. Od té doby na vítězství čekala. „Vítězství už bylo na spadnutí,“ byla spokojená po triumfu trenérka Ivana Pejšková. „Dostih na 3200 metrů nebyl úplně ideální, ale vím, že je to hodně dobrá klisna. Taková klisna se trénuje sama, já nedělám nic jiného, jen pokračuji v tom, co už bylo,“ doplnila trenérka z Velké Chuchle.

Šedesátiprocentní úspěšnost na dráze v lázeňském městě je jistě zajímavá. „Dlouhou rovinu si natrénujete jedině ve Velké Chuchli a důležité je, aby žokej poslouchal mé pokyny, což Adam Florian dělá,“ doplnila Ivana Pejšková.

O poměrně rychlé tempo dostihu se postarala čtyřletá Hennezis s Vendulou Korečkovou. V cílové rovině se do čela dostala Vignetta a s přehledem o více než dvě délky zvítězila. „Skvělý dostih, jen jsem měl problém, když se dostala do čela a začala okolo sebe koukat,“ sdělil žokej Adam Florian, pro kterého to bylo jubilejní dvacáté vítězství v Karlových Varech.

Druhý honorář si vybojovala Whirl Wind Girl před aktivní Hennezis, tabuli doplnila ostřílená Bettsut a Coming Pulse.

Druhým vrcholem odpoledne byla Cena SUAS Group na 1600 metrů. Handicapové klání nabídlo velmi vyrovnaný doběh. O krátkou hlavu vyhrála aktivní pětiletá Daddy’s Girl s Milanem Zatloukalem před Rainierem a třetí finišoval o krk vzdálený Yasánek, který tak přišel o karlovarskou neporazitelnost.