Pardubice: Khalshani ovládl Zlatý pohár (fotoreportáž)

Hlavním dostihem sobotního pardubického odpoledne byl jubilejní 20. ročník Zlatého poháru Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. (stch listed, 5 +, 4 400 metrů, 300 000 Kč) v jehož závěru se suverenním způsobem prosadil favorizovaný šestiletý svěřenec trenéra Čestmíra Olehly Khalshani (ž. Bartoš) reprezentující barvy stáje Diany Charvátové. Bělouš Khalshani zvítězil velmi lehce o sedm délek před Bleskem (ž. Boyer), na tři a tři čtvrtě délky vzdáleném třetím místě překvapil Turf Finch (ž. Myška), který o jeden a tři čtvrt délky délky porazil druhého favorita Tara (ž. Váňa ml.), další délku zpět tabuli uzavřel Gargantus (Matuský).

Posledním dostihem byla klasická steeplechase pro čtyřleté koně Cena mezinárodní výstavy "Koně v akci" (stch IV. kat., 4 l., 3 900metrů, 50 000 Kč) a lehce o šest délek se v ní prosadil svěřenec Čestmíra Olehly Starbuck (ž. Myška), druhé místo obsadil Romantique Rouge (ž. Stromský), třetí s dalšími šesti délkami ztráty finišoval Sixtyseven (Kratochvíl).

V sedmém dostihu Cross country Registany (stch cc IV. kat., 4 - 5 l. kl., 3 400 metrů, 50 000 Kč) suverénním způsobem zvítězila čtyřletá svěřenka trenéra Zdeňka Mimry Kimene v jejímž sedle třetího vítěztsví v rámci odpoledne dosáhl žokej Dušan Andrés. Osm délek za ní na druhém místě finišovala Natalie (ž. Stromský), další dvě délky zpět třetí cílem proběhla Creditka (Verner).

Šestým dostihem byla klasická steeplechase Cena bratranců Veverkových (stch IV. kat., 5 +, 3 900 metrů, 50 000 Kč) v níž na poslední překážku hlava hlava najížděli Isalik (Matuský) a Ange Guardian (Kubík), druhý jmenovaný však vyrobil chybu a upadl, takže osmiletý svěřenec trenéra Radka Holčáka Isalik si v klidu mohl docválat pro zadržený třináctidélkový triumf před Quatiki (ž. Stromský), třetí místo dalších šestnáct délek zpět obsadil Flame Vario (Velek).

Dostihem, kterým se pardubické odpoledne přehouplo do své druhé poloviny, byla Cross country Železníka (stch cc II, kat., 5 +, 5 200 metrů, 100 000 Kč). Do dostihu odehrávajícím se trati shodné s podzimní Cenou Labe odstartovalo devět koní, do cíle se však dostali pouze Zarif (ž. Váňa ml.) z tréninkové centrály Josefa Váni a Čmaňa (ž. Bartoš) připravovaný rovinovým šampionem Václavem Lukou ml., přičemž po boji o tři čtvrtě délky byl nakonec šťastnější realizační tým okolo prvně jmenovaného. Zásadní pro vývoj dostihu byla Irská lavice, která se skákala v opačném směru a s jejímž absolvovaním měla potíže řada koní na čele s jedním z favoritů Cherwickem (ž. Myška).

Čtvrtým dostihem odpoledne byla Cena Dostihového klubu (stch cc III. kat., 4 +, 3 400 metrů, 80 000 Kč) a z druhého vítěztsví v rámci odpoledne, opět stylem start cíl se radoval žokej Dušan Andrés, který do cíle na prvním místě přivedl šestiletou hnědku Modenu připravovanou trenérem Stanislavem Popelkou. S dvou a čtvrt délkovým odstupem na druhém místě finišoval Neverland (ž. Váňa ml.), který o tři čtvrtiny délky porazil Regine (ž. Myška).

Třetí dostih Cena služeb města Pardubic a. s. (stch cc IV. kat., 5 +, 4 000 metrů, 50 000 Kč) se stala sólem sedmiletého svěřence trenéra Antonína Nováka Ter Milla, který v sedle žokejem Josefem Bartošem zvítězil stylem start cíl o tři a čtvrt délky před Catch Lifem (ž. Kašný), třetí s dvoudélkovým odstupem doběhl Broker (ž. Boyer).

Druhým bodem programu dnešního pardubického odpoledne byl Dostih na podporu závodiště Velká Chuchle (stch cc IV. kat., 5 +, 3 400 metrů, 50 000 Kč) a svůj překážkový debut v něm v jistý dvou a tři čtvrtě délkový triumf proměnil někdejší jedničkový vytrvalec slovenského chovu Vandual, pětiletého svěřence trenérky Hany Kábelkové dostihem úspěšně provedl jezdec Ondřej Velek. Druhé místo obsadila favorizovaná Wyona (Kubík), třetí s odstupem devíti délek finišovala Flower (Mach), čtyři délky na čtvrtém místě ztrácel Agdar (Kratochvíl) a pátý se sedmi délkovou ztrátou doběhl Tammy'n Classy (Derych).

Vítězkou prvního dostihu dnešního Dne pro zemědělství a životní prostředí na závodišti v pardubickém Synthesia Parku Ceny Dostihového spolku a.s. (pp IV. kat., 3 l., 2 800 metrů, 50 000 Kč) se stylem start cíl stala favorizovaná Lady Bach (ž. Andrés), která v cílové rovince o půl délky odolala útoku Sorgenia (ž. Bartoš), třetí místo s odstupem šestnácti délek obsadila Salvania (ž. Kašný), čtvrtá Eliza (Velek) ztrácela dalších pět a tabuli uzavřel na skocích ne úplně jistý Mosquito (žk. Odložil), jehož odstup cíloví rozhodčí ohodnotili výrokem daleko.