Arlington Million vyhráli domácí (obsahuje záznam dostihu)

Nečekaně, ale přece dnes zůstal chicagský Arlington Million doma poté, co se prosadil stylem start-cíl  Little Mike pod venezuelským rodákem Ramonem Dominguezem. Úřadující americký Žokej  roku tak rezolutně ukončil evropské hody, neboť reprezentanti starého kontinentu vyhráli všechny tři další dostihy grade 1, které byly v Chicagu na programu. Dvoukilometrový Milklion však od startu vedl pětiletý Little Mike a nikoho k sobě nenechal po celou trať přiblížit natolik, aby se octl v reálném nebezpečí.  Little Mike byl největší domácí nadějí a pro trenéra Daleho Romanse znamenal jeho úspěch  největší travnaté vítězství v kariéře. Evropský účet vylepšil především druhý Afsare, jehož Luca Cumani sedlal Kierenu Fallonovi.Životního úspěchu už předtím dosáhla Hayley Turnerová,  nejúspěšnější jezdkyně britské historie. Čtrnáct měsíců poté, co jí trenér David Simcock nasedlal prvního váítěze grupy 1 na britském území, se dočkala zásluhou stejného trenéra i prvního vítězství v americké Grade 1. Beverly D Stakes (1900 m), když porazily o hlavu domácí Majestic Hill.  Pro Turnerovou jde samozřejmě o největší dosavadní mezinárodní úspěch, o to cennější,  že klisna doma  vyhrála naposled loni na jaře   na scéně grupy3.  Nyní tedy zaznamenala velký výkonnostní skok. Secretariat Stakes  (gr1, 2000 m) se  pro zmenu proměnily ve francouzskou záležitost. Zelenočervené barvy stáje Aga Khan Studs nosící Bayrir s Christophem Lemairem v sedle se  v cíli mohly pochlubit výtečným výsledkem poté, co Lemaire předvedl americkým divákům, jak se jezdí v zemi galského kohouta, a mohutně zaútočil  v posledních stovkách metrů z posledního místa.  Poslední vítězství do Evropy veze Jakalberry z American St Leger Stakes. V sedle svěřence trenéra Bottiho byl Calm O´Donoghue.