Baden Baden: Šavujev opět veze grupový triumf!

Preis der Sparkassen Finanzgruppe - tak se jmenuje první letošní grupový dostih evropské dostihové scény, který má českého vítěze.  2000 metrů dlouhý test se konal  v Baden  Badenu a o vítězství se v něm postaral  sedmiletý světoběžník Mikhail Glinka,  který pod vedením  italského světoběžníka Mirca Demura zastínil německo-švýcarskou konkurenci a opanoval  vrchol prvního  dne prestižního bádenského mítinku. Trenér Arlsangirej Šavujev tedy rok po triumfu Shamalgana opět v Baden Badenu dominoval  a zásluhou jeho svěřence se na prestižní německé dráze hrála česká hymna.  Druhý Šavujevův svěřenec Green Destiny sice nastupoval do dostihu jako favorit, jenže   nakonec  doklusal do cíle na posledním místě s dosud nespecifikovaným problémem.

Mirco Demuro svého koně držel po celý dostih  uprostřed startovního pole, v cílové rovině, kdy se pole koně otevřelo a  většina soupeřů se pokoušela na měkkém podkladu rozvinout své ambice, ale Mikhaila Glinku postrčil  a ten  se až do cíle udržel na prvním místě před německými soupeři.  Jistou jednu délku na něj ztrácela Navarra Queen, třetí místo si zapsal Neatico před King Hall a Filipem Min

aříkem ježděným Theo Danon. „Nebylo to jednoduché vítězství, ale ten kůň má velké srdce, je to bojovník,“ pochvaloval si Demuro, když se u Šavujeva hlásil se zájmem o případné další angažmány. I Arslangirej Šavujev bral dnešní vítězství s povděkem. „Mikhail Glinka je kůň, který toho má hodně za sebou,  ale věřil jsem, že dnes do třetího místa být může.  Víc jsem ale věřil v úspěch Green Destiny,“ přiznal trenér, který  nyní z bádenského mítinku vozí pravidelně do Česka grupová vítězství.

 

Na otázky německých novinářů, co bude s Mikhailem Glinkou dále,  Šavujev jen pokrčil rameny. „Je tu přihláška do Vítězného oblouku. Samozřejmě, ten dostih je ještě daleko, ale  dnes se ukázalo, že je na tom  líp,než jsme možná věřili, a   tak  můžeme o Paříži uvažovat. Uvidíme, co se bude dít v příštích týdnech,“ konstatuje Šavujev, který je ode dneška opět strůjcem  největšího českého mezinárodního úspěchu aktuální sezóny, byť s koněm, který do českého tréninku přišel až v květnu….