Cheeky Chappie už míří do Velkých Karlovic

Syn High Chaparrala Cheeky Chappie je na cestě do Velkých Karlovic. Dvouletek, který byl v Irsku letos svěřencem Davida Wachmana,  byl zakoupen pro stáj Monte Negro a jeho budoucí trenér Radek Holčák spolu s majitelem Jiřím Posádem jsou v těchto chvílích na cestě, z níž by v sobotu měli přivézt nadějného koně  do českého – přesněji valašského - sněhu.

„Všechno je vyřízeno, a jsme na cestě do Francie, kde si koně převezmeme,“ hlásil ve čtvrtek večer trenér Radek Holčák, který svého budoucího svěřence viděl už v Irsku, kde byl svěřencem trenéra Davida Wachmana. „Je to velký, narostlý kůň, pozdnější, takže má za sebou jen jediný start, nikdo na něj nespěchal a to je určitě dobře,“ domnívá se Holčák na adresu koně, který ve své životní premiéře dokončil na druhém místě, když skončil na štítě  pouze coolmorské naděje Red Rocks Point a  to až po boji.

 

Po vystoupení z Dundalku  by měl mít doplněn start na území střední Evropy. „Po příjezdu ale  bude odpočívat, abychom na něj nenastoupili moc rychle,“ vysvětluje Radek Holčák. „Chtěli bychom s ním samozřejmě do klasik, a nebudeme na něj spěchat. Jeví se jako pozdní kůň, a  podle toho k němu chceme přistupovat,“ říká trenér na adresu nové potenciální hvězdy velkokarlovických tréninkových centrál. Zda se  a jak se zástupce modrobílých barev ujme role nástupce  Kadynyho i letošního klasického tandemu, to uvidíme  na dráze až přibližně za půl roku. Do té doby je vše v rukách Holčáka a jeho týmu…