Lysá nad Labem: V hlavním dostihu triumfoval "Piškot"

V sobotu se na závodišti v Lysé nad Labem uskutečnil letošní druhý dostihový den, který přinesl pestrou směs různých druhů dostihů, kterých bylo na programu celkem devět - z toho dva byli klusácké, pět rovinových a po jedné steeplechase a dostihu přes proutěné překážky. Hlavním dostihem byla Cena GHC Genetics (III. kat., 3+, 1 700 metrů, 45 000 Kč) ve které se předtavilo jedenáct koní mezi nimiž byl favorizován sedmiletý hnědák Peerless Squeak (am. Luková),  který se koncem května vrátil na dráhu po jeden a půl roční přestávce zaviněné zraněním. V prvním dostihu po návratu do tréninku se "Piškot", jak se reprezentantovi stáje GM Electronic ve stáji trojnásobného trenérského šampiona Václava Luky ml. přezdívá, umístil na druhém místě, tentokrát dokázal umístění ještě o příčku vylepšit - do cílové rovinky točil na průběžné třetí pozici a pouze pod rukama své jezdkyně svedl dramatický souboj o vítězství se svěřencem trenéra Tomáše Hurta Duplem (ž. Šafář), přičemž štestěna se nakonec na cílovém mezníku přiklonila na jeho stranu, když zvítězil tím nejtěsnějším možným rozdílem - o nos, třetí místo si připsal Battle Hero (žk. Man).

Z rámcového programu zaujalo letošní druhé letošní vítězství čtyřletého Noddyho v sedle s žákyní Pavlínou Filipovou v Ceně Ecolite (IV. kat., 3+, 1 300 metrů, 30 000 Kč), který tak navázal na lehké pěti délkové vítězství, kterého na tomto závodišti dosáhl na Prvního máje. Tentokráte mu největším soupeřem stejně starý Quaff (žk. Hlubučková), který celý dostih odvodil, zatímco Noddy se držel na průběžné druhé příčce a zaútočil až v cílové rovince, kde ukázal silnější koncovku a v dostihu zvítězil.