Wroblewski: Kamelie se zraněným Faltejskem urvala historický úspěch

Vynikající úspěch si připsala reprezentantka stáje DS Pegas Kamelie v Auteuil, když vyhrála Prix du Perray, 3700 m dlouhou steeplechase,  která jí přinesla 26400 eur vítězné dotace. Klisnu pro trenéra Wroblewského vedl Jan Faltejsek, kterého nyní se zraněním  čeká operace, dostih na Kamelii  ale zvládl výtečně. „Jsme strašně unavení z cest, ale tohle je velká odměna za naší práci,“ říká z Francie trenér Wroblewski. „Klisna získala  úspěch,  na jaký žádný český kůň v Auteuil zatím nedosáhl,“ pochvaluje si…

V Auteuil, baště francouzských překážek, skutečně zatím žádný v Česku chystaný kůň ještě dostiuh nevyhrál. Dnešní program sice samozřejmě nepatřil k tamním největším mítinkům sezóny, ale v poli 11 koní se česká zástupkyně dvoudélkovým úspěchem i tam zapsala výrazně do historie.  „Byl to pro nás vynikající prodloužený víkend,“ libuje si trenér Wroblewski. „Už Blesk ve Wissembourgu svým vítězstvím moc potěšil, ukázal, že šel s formou nahoru, měl pohodový průběh a  porazil celkem kvalitní soupeře, takže nám udělal velkou radost.  Ale Kamelie, to byla paráda, když vyhrála v Auteuil, ukázala, že může s francouzskými koňmi běhat a mít tady uplatnění, že ji musí brát opravdu každý vážně…“
Trenér se nyní vrací z Paříže domů, kde bude probíhat závěrečná příprava na České derby,  tři překážkové dny v řadě se mu ale náramně vydařily a ve světle pionýrského počinu ve Francii ho jistě už nemrzí  druhé místo Gejzira v pardubickém Zlatém poháru.
Kamelie ve svém 23. startu zaznamenala osmé vítězství , letos ale ze tří francouzských pokusů už dvakrát vyhrála, v obou případech pod vedením Faltejska. Na jejím kontě je nyní už přes 2,5 milionu korun.