Změny pro Bratislavu: Janáček na Honzika Chiperu

Opakování  souboje mezi Honzikem Chiperou a Cheeky Chappiem slibuje příští týden Slovenské derby, tradiční letní vrchol tříletých na drahách střední Evropy. Oba ústřední prominenti  české „modré stuhy“  by ale měli zaznamenat jezdecké změny oproti obsazení v české edici dostihu.  Zatímco u hrdiny z Prahy, Cheeky Chappieho, jde o změnu avízovanou ihned v Praze, u Honzika Chipery padlo rozhodnutí o něco později.


„Cheeky Chappieho by měla jezdit Zuzka Vokálková, prozatím jsem nedostal žádné zprávy, že by to mělo  bý jinak,“ konstatuje trenér Radek Holčák. „Naši koně v těch vedrech moc nevěděli, jak pracovat, a ani na dostizích se jim tak nevedlo, ale Cheeky Chappie si po svém vítězství orazil a nyní  je  zase v plné přípravě,“ dodává s narážkou na počasí, která podle jeho názoru ovlivnilo mimo jiné i výsledky karlovických koní na posledním pardubickém mítinku.
Velkokarlovičtí  vyjádřili už několikrát důvěru Zuzaně Vokálkové, která  koně připravuje od jeho příchodu do Česka, a před zítřejší uzávěrkou startovní listiny nic nesignalizuje změny.
To Honzik Chipera dostane do sedla „zahraniční“ posilu v podobě Václava Janáčka. Dvojnásobná španělský šampion prokázal formu naposled včera ve Švýcarsku, a ve Španělsku letos vede šampionát.  V Česku nebo na Slovensku by si měl odbýt letošní premiéru. „Dohodli jsme se s ním, a věřím, že to bude dobré,“ říká trenér Tomáš Šatra. „Je to kůň, který by neměl mít v Bratislavě problémy, uvidíme, jaké soupeře mu přinese startovní listina,“ dodává trenér, který by se jistě v Bratislavě rád dočkal satisfakce za těsnou pražskou porážku.