Demele: Poinsettii ve Varech čeká první skutečný test

Kdo bude vítězným účastníkem nedělní karlovarské ceny Masise, to se samozřejmě ukáže až v neděli odpoledne, už dnes je ale jisté, že na rozdíl od většiny českých „jedničkových“ testů bude ten nedělní „dvojkový“ mít na startu zahraniční konkurenci v podobě Poláka Jarika.  Nejvzdálenější českou účastnicí je  zase Poinsettia, kterou Jan Demele ze Slušovic veze na západ Čech poté, co klisnu do otevřeného dostihu dohlásil.  Bookmaker sice její ambice nebere příliš vážně, ale zkušený trenér potvrzuje, že by nerad jel takovou dálku s jediným koněm zbytečně….


„Pro Poinsettii tenhle start znamená  vlastně první větší zátěž, první běhání absolvovala doma ve Slušovicích, nemuseli jsme řešit žádné cestování  a po dostihu byla už večer v pohodě přesto, že na dráze musela bojovat,“ líčí  Jan Demele. „Právě to, že po prvním startu se dala rychle dohromady a neměla problémy rozhodlo, že jsme dohlášení do Karlových Varů s paní majitelkou potvrdili.“
Pro Demeleho cesta s osamělou dvouletou klisnou není něčím, co by jej těšilo, do dalších dostihů v západních Čechách ale neměl vhodné koně. „Samozřejmě ale když už do Varů jedeme, nechtěli bychom se vracet s prázdnou,“ připouští k nedělním ambicím. „Dvouletí se zatím tak moc neukazovali, a tak se úroveň soupeřů těžko porovnává, startovní listina vypadá jako dostih,  který můžeme třeba i vyhrát, anebo se taky  nemusíme dostat ani na tabuli. Moudřejší budeme až v neděli,“ konstatuje slušovický trenér na konto nedělních ambicí.
S Poinsettií v současné době ovšem po premiérovém vítězství počítá do lepší společnosti. „Zdá se, že by z ní mohla být klisna, v které něco je. V ideálním případě bychom s ní počítali letos pro ještě jeden start a pak ji pošetřit na Deylův memoriál a Jarní cenu klisen,  šla by takovou tou klasickou cestou pro klisny,“ uvažuje trenér. „ Vytrvalá asi moc nebude, takže by pro ni vrchol sezóny přišel příští rok už na jaře.“ To je ale samozřejmě ještě daleko, první přestupní  stanicí na této trase  pro jeho svěřenkyni mohou být právě Karlovy Vary.