Šavujev: Aldar Bratislavu zvládl, Murzabajev ho povede i v derby...

Dvojice Aldar - B. Murzabajev podle trenéra Šavujeva zvládla velmi kvalitně bratislavské Starohájské kritérium v rámci mítinku Turf gala. Dostih, který byl pro českého jarního klasika především testem pro České derby, se podle trenéra odehrál podle představ a Aldarovi pro vrcholnou událost v rámci  pražského programu nijak neuškodil, naopak.


„Dostih proběhl tak, jak jsme potřebovali. Měli jsme trochu obavy z bratislavské dráhy a toho, jak si s ní poradí, ale nakonec všechno klaplo jak mělo,“ pochvaluje si Šavujev. „Krátké roviny v Bratislavě nebyly až takový problém. Horší to bylo v obloucích, ale i s tím se srovnal a ukázal, že si umí poradit i ve složité situaci,“ dodává Šavujev.
Úřadující český šampion a současný leader jezdeckého šampionátu a také  bodové tabulky Martin Tour Cupu Murzabajev by v sedle Aldara měl zůstat i pro příští neděli, druhá z nadějí Šavujevovy divize krabčické centrály, Aldzarb, by zřejmě měl mít v sedle Steva Drowna, kterého čeští diváci viděli v akci při mostecké edici Českého derby v sedle Mistra Westminstera.