Slušovice: "Ladie's Day" a Martin Laube

V sobotu odpoledne hostilo slušovické závodiště další dostihový den, jehož vrcholy byly tří dostihy třetí kategorie. Tím nejlépe dotovaným z nich byla dvouletým nezvítězivším vyhrazená Cena EBF (III. kat., 2 l., 1 600 metrů, 60 000 Kč), kterou  po nástupu v závěrečném oblouku suverénně ovládl reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Makfi (ž. Laube), když jistě o dvě a čtvrt délky porazil dlouho tempo diktující Black Bet (ž. Korečková), třetí pět délek zpět finišoval Darwin (ž. Šara). Žokeji Martinovi Laubemu se na tento úspěch podařilo navázat i v rámcovém programu, když se ve vytrvalecké Ceně společnosti Komerc Plus, s. r. o. (V. kat., 3+, 2 200 metrů, 20 000 Kč) prosadil v sedle svěřenky Vladimíra Derycha Heure, která triumfovala s náskokem čtyř a čtvrt délky před Oricem (ž. Šafář). Ve zbývajících dostizích programu se dařilo jezdkyním, které ze zbývajích šesti ovládly pět, přičemž double zaznamenala Zuzana Vokálková.

Žokejka Zuzana Vokálková nejprve triumfovala ve sledované Ceně Zlínského kraje (III. kat., 3+, 2 200 metrů, 45 000 Kč) v sedle předloňského vítěze St. Leger Always on Sunday, který si s devíti soupeři na dráze jen pohrál a v dostihu, který z velké části odvodil někdejší elitní mílař Iryklon (ž. Pavlíček) zvítězil lehce o jeden a čtvrt délky před Sebastianem (ž. Zatloukal), třetí s odstupem o půl délky větší dokončil letošní dvojnásobný vítěz Urbi et Orbi (ž. Korečková). Hned v následujícím dostihu, supervytrvalecké Vzpomínkové ceně pana Františka Tihelky (IV. kat., 4+, 3 200 metrů, 30 000 Kč), na tento úspěch navázala v sedle dalšího svěřence trenéra Radka Holčáka Sarase, se kterým si od startu dostih režírovala podle svých potřeb, aby nakonec zvítězila jistě o dvě a tři čtvrtiny délky Dekatmií (Andrésová). Do listiny vítězů se zapsaly i žokejka Martina Havelková, která v sedle Poinsettie vybojovala vítězství v Ceně města Slušovice (IV. kat., 3+, 1 800 metrů, 30 000 Kč), Kateřina Hlubučková s novopečenou svěřenkou Martina Bělky Quaff po šestidélkové demolici opozice v letounském dostihu pojmenovaném po letošním vítězi klusáckého derby Cena Salet Teč (IV. kat., 3+, 1 000 metrů, 30 000 Kč) a Jiřina Andrésová po taktickém výkonu v závěrečném bumperu Ceně společnosti Tippler Group, s. r. o. (IV. kat., 3+,  3 000 metrů, 30 000 Kč), když s Vědmou v cílové rovině přesně načasovala závěřečný nástup a po boji o délku porazila od startu tempo diktující Kopretinu (ž. Palík).

Zbývá poslední dostih, který se nestal kořistí Martina Laubeho ani žádné z dívek a to třetí z tria trojkových vrcholů - sprinterská Cena společnosti D Plast (III. kat., 3+, 1 160 metrů, 45 000 Kč), v níž se představilo šest koní a v cílové rovince svedli nádherný souboj favorizovaní Tulum (am. Fabris) a Aprilius (ž. Šafář). Úspěšnější byl nakonec od startu tempo diktující veterán Tulum, jenž odolal stupňovanému tlaku někdejšího sprintera roku Aprilia a zvítězil po boji o krk, třetí místo tři a půl délky zpět získal Sharp Brook (ž. Zatloukal).