Dvakrát "stříbrný" Török: Takovéto dostihy chceme vyhrávat...

Dvě  jarní klasiky, dvě druhá místa. Stáj DS Pegas a trenér Dalibor Török mohou trochu slavit a trochu plakat. V obou  dostizích se pokaždé našel jeden soupeř (nebo soupeřka), který byl nad síly koní ze Zhoře, ti ale i tak patřil k nejvýraznějším hráčům na dosavadní klasické scéně. Jenže – vítězství jim v obou případech uniklo.

„Tyhle dostihy chceme vyhrávat,“ přiznal po doběhu Velké jarní Dalibor Török. „Jistě, vítěz předvedl moc dobrý výkon a tentokrát jsme na něj neměli, ale porážka samozřejmě  po takovém dostihu mrzí,  co dobudeme vykládat,“ dodal trenér, pro kterého momentálně zapanovala „doba stříbrná“.

Klasický materiál, který má stáj DS  Pegas ve stáji, ale rozhodně v letošním roce neřekl svá poslední slova – účastníci Jarních ceny budou pravděpodobně pokračovat na delší tratě, a navíc je k dispozici předběžný favorit Českého derby Black Canyon,  který jarní klasiku cíleně vynechával a chystá se rovnou na delší tratě.

 

 V sedle Noble Cliffse týmu DS Pegas tentokrát nepomohla ani zahraniční jezdecká posila, Jack Mitchell,  muž, který letos v Británii získal zatím jedenáct vítězství. „Na nás Mitchell tak trochu vyšel,“ přiznal Török. „Stáli jsme o Honzu Vernera, ale ten si nakonec vybral Orssia, a tak jsme se museli podívat do zahraničí. Určitě to ale byla kvalitní náhrada,“ usoudil trenér, který chystá za jarní ceny odvetu – v tuzemském derby a oaks. Že se s jeho svěřenci musí počítat, to jarní ceny ukázaly jasně…