Šavujev: Dvě naděje "áček", Gontchar letos už ne

Dvoukilometrový test v podobě karlovarské Velké ceny města pro letošek slibuje zajímavé srovnání koní, kteří nepochybně do nejvyšší kategorie patří,  byť dosud se jejich cesty letos neprotnuly a ani protnout nemohly. Klasický hrdina z letošního jara Sir Sun je velmi zajímavým koněm pro prověření kvality starších mílařů v čele s tandemem Aldar a Aldzarb, ale také s Venilií, která letos trenérce Martině Růžičkové prozatím nadělovala radost plnými hrstmi a v Karlových Varech nepochybně umí. I tak ale trenér Arslangirev Šavujev čeká, že by se Aldar mohl vrátit na vítěznou cestu, z níž sestoupil při pražském derby - mítinku.


„Aldar i Aldzarb mají normálně napracováno a do Karlových Varů se s nimi těším,“ hlásí trenér. „potkávají se tady, protože pro ně není moc jiných šancí, kde by mohli startovat,  každý si ale opět půjde to své,“ konstatuje Šavujev na konto možných spekulací o vzájemné pomoci jeho svěřenců. Tedy spíše pomoci Aldzarba ve prospěch Aldara, abychom byli konkrétní…
„Aldar je z nich dvou tím lepším koněm, to je v práci nadále jasné, ale nikde není psané, že by nemohl s Aldzarbem v dostihu prohrát,“ uvažuje Šavujev a dodává, že pro Aldzarba neplánuje žádnou novou taktiku. „Není to s ním jednoduché,  vyhovuje mu chodit dostihy z čelních pozic.  V Karlových Varech to asi nebude jiné,“ konstatuje Šavujev, který se v Aldarově případě naopak bude spoléhat na zrychlení v závěru.
„Samozřejmě, chtěli bychom zase vyhrát, a být co nejvýš s oběma, ale tentokrát je čeká hodně zajímavá konkurence. Venilia se letos ukázala moc dobře,  ale respekt mám nejvíc ze Sir Suna,  to je určitě silný soupeř,  navíc má samozřejmě váhovou výhodu. No a trenér Hanáček do Karlových Varů taky asi nepoveze Unique Pilota na výlet,“ dodává Šavujev.  Mimochodem, další ostře sledovaný kůň z jeho stáje, loňský vítěz derby Gontchar,  se podle jeho informace na dráze letos neukáže.
„V lednu se zranil podobně, jako loni Aldar, a v této sezóně už nebude tak v pořádku, aby to bylo na nějaké běhání,“ říká  Šavujev. „Prozatím se ho pokoušíme dát dohromady a věříme, že se to s ním povede podobně jako Aldar a za rok bude zase běhat  a dělat nám radost. Prozatím jsme ho ale museli škrtat z Vídně, a ani jinde už se neobjeví,“  konstatuje trenér na konto  hrdiny Modré stuhy z roku 2016.