Šafář: Mostecké vyhlídky nejsou špatné, nejezdím ale pod tlakem

Až poslední dostihový den letošní sezóny v Mostě zítra rozhode o titulu jezdeckého rovinového šampiona roku 2017.  Lépe nakročeno aktuálně v souboji tandemu uchazečů má Jaromír Šafář, který má před Janem Rájou náskok jednoho vítězství. Oba budou v Mostě v akci celkem čtyřikrát,  o šampionátu může však teoreticky být jasno už v průběhu odpoledne -  obhájce titulu Jan Rája jezdí naposled v pátém dostih, a šampion z roku 2011 Jaromír Šafář v posledním sedmém.


„Myslím, že zítra mám jednu nebo dvě velmi slušné šance,“ hodnotí Jaromír Šafář zítřejší vyhlídky. „Dvouletý Lock Ness od trenérky Myškové by měl být zajímavým koněm, v Bratislavě se ukázal dost dobře v tamní verzi zimního favorita a manželé Myškovi dvouleté koně určitě umí na roviny dobře nachystat, navíc mám od Jardy Myšky zprávu, že v tréninku i dělali na tom, aby se v dostihu uklidnil,  a tak se na něj určitě těším.“ Dalším koněm, s nímž doufá Šafář ve vylepšení své letošní bilance, je  Fiomi v závěrečném čtyřkovém handicapu. „Nese o dvě kila víc, než když v Mostě vyhrála posledně, ale tentokrát by jí mohla líp vyhovovat distance,“ uvažuje.


Pokud jde o celkovou bilanci v šampionátu, vidí situaci optimisticky, ovšem nedělá ze zisku titulu velkou vědu. „Samozřejmě, budu rád, když to klapne, ale pokud se to nepovede, nic se přece nestane. Poslední měsíce beru vyhlídky na šampionát tak nějak v klidu, i když je pravda, že když mi po posledním Mostě Honza Rája neodskočil, říkal jsem si,  že tu ještě jsou šance. Dost jsem si s našimi koňmi věřil v Kolesách a moc mě potěšilo, že tam taky prokázali formu a povedlo se tam dvakrát vyhrát…“ líčí poslední týdny ze svého pohledu.


V Mostě  v rámci závěrečného mítinku by rád přidal dva zásahy i vzhledem ke své historické bilanci. "Když jsem vyhrál šampionát v roce 2011, měl jsem za ten rok 40 vyhraných dostihů, letos jich mám zatím na kontě 39, a já bych rád tu bilanci z roku 2011 překonal,“ říká s tím, že závěrečné dostihy si ovšem hodlá užít. „Nejsem v žádném stresu. Možná jsem mohl v některých dostizích jezdit  lepšího koně, ale raděj jsem dodržel původně sjednané závazky. Ono když se nad tím moc spekuluje, mnohdy  nedopadne všechno tak, jak  byste čekali,“ míní Jaromír Šafář