Váňa: Vítězné Grosseto bylo bez radosti

Dvě vítězství na prvním dostihovém mítinku letošního roku v italském Grossetu mohla sice trenéra Josefa Váňu těšit, návrat z Itálie však v podání jeho výpravy rozhodně optimistický nebyl. Druhý nepříjemný  pád v průběhu necelého týdne totiž znamenal nešťastnou ztrátu dalšího koně, Le Cirque. A tak Váňa letošní čtyřicáté vítězství v Itálii slavit nemůže.

„Je to veliká smůla, dva výborní koně, a oba udělali podobnou nesmyslnou chybu v cílové rovině. Napřed Roches Cross a nyní tento, to je samozřejmě velmi nepříjemné,“ konstatuje Josef Váňa. „Dobrou zprávou je jedině to, že jsou kluci po těch pádech v pořádku, jinak to byly hodně smutné momenty…“


Váňa nicméně bude chystat koně i na další dostihy v Grossetu. „Je to tam tak, že ta dráha je prodaná developerům, a tak se na ní budou letos na podzim konat zřejmě poslední tři překážkové mítinky, pak tak dostihy pravděpodobně skončí,“ líčí nelichotivou vizi na italské dráze. „A protože má problémy i Treviso, je dost možné, že brzy budou v Itálii jen tři dráhy pro překážkové dostihy, a to samozřejmě bude pro jejich provoz problém.“  Letošních čtyřicet Váňových vítězných  bodů z italských překážek tedy možná v blízké době bude nedostižnou metou. „Podle italských trenérů se možná rozšíří provoz v Miláně a Meranu, takže uvidíme, co nás bude ještě v Itálii čekat,“ dodává Josef Váňa.


Z včerejších vítězství ho potěšilo především to v podání Strikea. „Před dvěma lety na tom byl zdravotně hodně špatně po zranění, ale prosadili jsme si jeho léčení a teď se nám za to odměňuje, jeho vítězství je určitě dobrou zprávou, jsem moc zvědav, jak se mu povede v dalších startech,“ dodává Josef Váňa.