Šampion trenérů s desetiměsíčním trestem? Následovat bude odvolání...

Jockey Club České republiky na svých stránkách včera večer uveřejnil zprávu o pondělním jednání pořádkové komise JCČR, která udělila trenéru Ludvíku Harisovi sankci odnětí trenérské licence na dobu deseti měsíců. Důvodem udělení trestu je podle zprávy, uveřejněné na internetových stránkách JCČR, přítomnost zakázané látky kyseliny ritalinové ve vzorku odebraném dne 19. července 2017.  Odběr byl proveden v tréninkovém středisku v Krabčicích.  Proti rozhodnutí PK má trenér Haris možnost odvolání  do pěti dnů po publikaci ve věstníku českého turfu, ke které by mělo dojít v příštím týdnu.


Trenér Ludvík Haris má za sebou první rok působení v krabčické tréninkové centrále a v roce 2017 se stal šampionem českých rovinových trenérů, když jeho svěřenci vyhráli 23 rovinových dostihů na území České republiky. Jeho šampionský titul by výše uvedeným rozhodnutím neměl být nijak dotčen, pozitivní vzorek byl totiž zjištěn při odběru v tréninkovém středisku a nebude se v jeho důsledku měnit žádný z letošních výsledků.
Čtyřletý Lagaro, loňský vítěz klasické Velké jarní ceny, absolvoval v rámci dostihové kariéry na závodištích řadu dalších odběrů s negativními výsledky. Jeho majitel Rostislav Kopecký z centrály DARHORSE s trenérovým proviněním je odhodlán odvolání proti výroku pořádkové komise podat .  Případ by se pak měl k finálnímu verdiktu  přesunout k Dostihovému soudu.