Wroblewski: Nepovedený výjezd naznačil, na čem zapracovat

Nejenom Josef Váňa, ale i další čeští trenéři absolvovali první výjezd letošního rioku při dostihovém odpoledni v italské Pise. Jejich ataky zůstaly výsledkově ve Váňovými, i tak ale  mnohdy splnily účel. Tak to ostatně vidí i trenér Greg Wroblewski, který do Itálie poslal tři své svěřence, al vrátil se jen s jedním dotovaným umístěním, čtvrtým místem Taa.


„Ten v Itálii ukázal, že do budoucnosti bude určitě zajímavým koněm. Může se zlepšovat a věřím, že se do Itálie zase vrátí a bude to v jeho podání ještě lepší,“ říká Wroblewski.  Z dalších koní už ale velkou radost neměl. „Pokud jde o Taranta, ten už v Itálii vyhrál, tenhle dostih mu ale nevyšel. On je to náladový kůň, a v Pise tentokrát nebyl jeho den. Věděl jsem, že takové nálady mívá, ale v dostihu ho to u nás postihlo až teď. Byl bez zájmu, a vůbec se mu nechtělo ukázat, co vlastně na překážkách umí.“  Psychika podle trenéra zastavila i klisnu Fangorii,  jejíž výsledek z Pisy rovněž zaostal hluboko  za ambicemi.


„Byl to jeden z mých nejvíc nepovedených výjezdů,“ připouští Wroblewski. „Ale i tak jsem rád, že jsme ho absolvovali, ukázal nám, kde je třeba zapracovat.  S ježděním do Pisy letos v zimě rozhodně nekončíme,“ zdůrazňuje. „Jsme v situaci, kdy se v České republice dostihy běhají jen něco přes pět měsíců v roce, a majitelé, kteří koně platí, si zaslouží, aby  koně také běhali, pokud jsou zdraví.  Ti, s kterými uvažujeme o Pise, nejsou nijak speciálně chystaní třeba na  Gran Premio nebo na Pardubice, v Pise to jsou dostihy pro normální zdravé  koně, a takové tam taky chceme vozit,“ zdůrazňuje Greg Wroblewski. 


„Výhodou letošní zimy pro nás je, že vlastně žádná skutečná zima zatím není a s koňmi se dá pracovat  i v našich podmínkách. Proto  je dobře, že je taky možnost se dostat na start, aspoň takto v Itálii.“ Na dvou jeho svěřencích se v Itálii tentokrát objevil žokej Marek Stromský, jak ale trenér zdůrazňuje,  žádnou velkou změnu v žokejském obsazování svých svěřenců nechystá.  „V naší stáji pracuje Rastislav Benš, který je pro mě první volbou, ale samozřejmě hlavní slovo mají majitelé. Pokud preferují svého oblíbeného jezdce,   je to rozhodující a já jejich rozhodnutí rád akceptuji,“ vysvětluje na dotaz, zda Stromského obsadí i pro příští italské výjezdy.