Myška: První starty ve Francii přinesly spokojenost

 

Dva francouzské starty, dvě dotované pozice, start do sezóny roku 2018 se svěřencům Štěpánky Myškové vydařil podle představ. Z Auteuil a Compiegne přivezli  Capferret  a Lodgian Whistle více než tři sta tisíc korun,  a i když o vítězství v posledních metrech svých dostihů nebojovali, žokej Jaroslav Myška byl s jejich výkony spokojen.

 

„Ty starty z našeho pohledu  splnily to, co jsme si od nich  představovali, a výsledky odpovídají stavu naší přípravy.  Koně ve Francii jsou na to v tréninku momentálně líp, jsou v dostizích rozběhaní, a v takové konkurenci  pro nás bylo dobré, že jsme dostihy absolvovali tak, jak se to tentokrát povedlo. Z našich podmínek jsme myslím udělali maximu a rozhodně jsme se tam neztratili,“ pochvaluje si Jaroslav Myška.

 

Že by výkony  obou koní ve Francii poznamenaly nedávné české mrazy, o tom příliš neuvažuje,  protože byls přípravou koní spokojený, „Když mrazy začaly,  zůstala nám dráha nějakých dvanáct set metrů, kde se dalo cválat, a stihli jsme ještě také odskákat práci v Kolesách, takže jsme o nějaký významnější trénink nepřišli,“ vysvětluje . „Nějak jsme s koňmi zvládli cválat, i když u nás byly ty velké mrazy, práce, kterou v těch podmínkách bylo možné udělat, nám určitě nechyběla,“ míní Jaroslav Myška.

 

Spokojenost přitom přivezl nejenom s grupovým umístěním ostříleného Capferreta, ale i s vystoupením zatím zdaleka ne tak etablovaného Lodgian Whistle.    „Lodgian Whistle je takový chtivý kůň,  v dostihu se musí ještě učit, ale i on se ve Francii ukázal moc dobře, a protože nemá až takové zkušenosti,  docela mě potěšil tím, že stíhal tempo, i když soupeři začali vážně svižně. Že nám v rovině chyběla rychlost,  to je něco, na čem v přípravě  budeme pracovat, ale absolvovaný dostih oběma koním určitě pomůže a zvedne je,“ říká na okraj francouzských vystoupení v minulých dnech Jaroslav Myška.