Most: Montjeu III. stylem start cíl

Hlavním dostihem sobotního dostihového odpoledne na Hipodromu Most byl dvojkový handicap Memoriál Jaroslava Podolana, pojmenovaný po předloni zesnulém duchovním otci projektu mosteckého závodiště. Stylem start cíl se v něm prosadil svěřenec Allana Petrlíka Montjeu Third, přičemž loňský švýcarský vicešampion žokej Milan Zatloukal v sedle tohoto reprezentanta stáje Rabbit Trhový Štěpánov oslavil jubilejní 250. triumf své kariéry. Na druhém místě čtyři délky zpět se umístil favorizovaný Fantasticadventure (ž. Palík), třetí s odstupem dalších dvou a čtvrt délky finišoval Glavalino (ž. Chaloupka). Z rámcového programu zaujala především dobrá forma koní stáje trenérky Kateřiny Berthier (ze dvou startů bilance vítězství a druhé místo) a skutečnost, že všech šest dostihů vyhráli zástupci domácího chovu.

 

   

Na startu hlavního dostihu Memoriálu Jaroslava Podolana (II. kat., 4+, 2 000 metrů, 90 000 Kč) se sešlo sedm koní, z nichž hned tři pro stáj Lokotrans připravuje trenér Luboš Urbánek. Diktování tempa se po startu ujal žokej Milan Zatloukal v sedle čtyřnásobným tuzemským trenérem šampionem Allanem Petrlíkem připravovaného Montjeu Third, zatímco Jiří Palík s favorizovaným Fantasticadventure si hlídal pozici na bariéře ve druhém sledu, zvnějšku se na jeho úrovni pohyboval Irwin Forge (ž. Havelková). Montjeu Third startovní pole přivedl do cílové roviny, avšak namísto toho, aby pod největší váhou v poli postupně ztrácel síly, začal se soupeřům vzdalovat. Pětiletý hnědák, který je vlastním odchovancem svého majitele, nakonec zvítězil lehce o čtyři délky před sázkovým favoritem Fantasticadventure, třetí s odstupem dvou a čtvrt délky finišoval Glavalino, další jeden a půl délky ztrácela čtvrtá Santa Padrona (ž. Foret) a tabuli se ztrátou dvou a čtvrt délky uzavřel Irwin Forge.

 

V rámcovém programu se dařilo trenérce Kateřině Berthier, jež do Mostu přivezla dvě své svěřenky a odváží si vítězství a druhé místo. Nejprve ve čtyřkovém handicapu Cena Jockey Clubu ČR (IV. kat., 4+, 1 800 metrů, 40 000 Kč) reprezentantka stáje Filip Drama po boji finišovala na druhém místě tři čtvrtiny délky za vítězným Ondreášem (ž. Palík) trenérky Pejškové a posléze se ve vytrvaleckém handicapu Cena Hipodromu Most (IV. kat., 4+, 2 200 metrů, 40 000 Kč) naopak po boji o tři čtvrtě délky před tempo diktující Golden Irene (ž. Zatloukal) prosadila reprezentantka stáj Blue Star Rumba. V sedlech obou kovalovických klisen byla Pavlína Filipová, která s Rumbou dosáhla čtyřicátého šestého vítězskví kariéry a k získání žokejského titulu jí chybí již jen čtyři triumfy.

 

V úvodním dostihu letošní sezóny na Hipodromu Most Ceně Paramo (III. kat., 4+, 1 200 metrů, 60 000 Kč) se jistě prosadil ryzák Trinis (žk. Liška) trenéra Harise. když o jeden a půl délky porazil pondělního lysolabského vítěze Pale Martiniho (Hrouda). Jediným nehandicapovým dostihem sobotního odpoledne byla mílová Cena Dostihového klubu (III. kat., 4+, 1 600 metrů, 60 000 Kč), v níž roli favorita potvrdil čtyřletý valach Kissi Sturm (ž. Pavlíček) lehkým dvou a půl délkovým triumfem před Guillotine Shave (ž. Chaloupka). Chronologicky posledním ze sobotních dostihů byla Cena amatérských jezdců (V. kat., 4+, 1 600 metrů, 20 000 Kč), jež nabídla nejtěsnější doběh dne, když po boji o krk zvítězil Zdeňkem Mimrou připravovaný Armanno (am. Machačová) před Ishmirem (am. Kacerová) a o další krk třetí skončila Akacie (am. Březinová). Za zmínku stojí, že vítězná amatérka Ivana Machačová dopoledne před dostihy absolvovala Sportisimo 1/2Maraton Praha, který dokončila na 2 114. místě (z 10 199 v cíli klasifikovaných účstníků) v oficiálním čase 1:45,16 (čipový čas 1:39,10).

  

Foto: Jana Syručková