Šavujev: "Opotřebovaný" Aldzarb do boje o Dubnovou

Trojici koní v barvách Ramzana  Kadyrova má v přípravě i pro letošní sezónu  v Krabčicích trenér Arslangirej Šavujev.  První start absolvuje zástupce této stáje na českém území už v neděli, kdy Aldzarb nastupuje do akce při Velké dubnové ceně Factoringu ČS. Pod žokejem Martinem Laubem se pokusí připomenout své největší úspěchy, v nabité konkurenci to ale určitě nebude mít jednoduché.


„Už je to starší kůň, má za sebou své problémy a jako takového ho musíme brát. Je opotřebovaný, a s příchodem jara taky celkem nervózní,“ přiznává trenér Šavujev.  „Dostih má kvalitní obsazení, a pokud jde o Aldzarba, když se mu povede umístit mezi prvními třemi, já budu  spokojený.“ Od trenéra, který  často mluví o tom, že dostihy chce se svými svěřenci vyhrávat a ne v nich sbírat umístění,  to jsou tentokrát zajímavá slova...


Šavujev se jinak v letošním roce soustředí především na mladší krev ve svých stájích, kterou zajišťuje  dominantní majitel ve stáji, Valentin Buchtojarov, a syndikát,  jehož je Buchtojarov rovněž členem. „Russian Syndicate tady má zajímavé tříleté koně,  na které jsem na dráze zvědavý, a  měl by od nich přijet také jeden kůň, který v zimě běhal na dostihovém karnevalu v Dubaji,  a teď ho majitelé chtějí vyzkoušet v Evropě,“ líčí Arslangirej  Šavujev  majitelské plány pro letošní českou sezónu.


Pokud jde o jezdecké obsazení, Aldzarba v neděli pojede Martin Laube, a s tím je trenér také dohodnutý na další dostihy. „Máme dohodu, že by měl dostávat šance ve větších dostizích. Samozřejmě, poslední slovo má  v tomto majitel. V dnešní době není problém, aby se v Rusku na dostihy z Prahy podíval na internetu a pak má dobrou představu o tom, co koně a jezdci předvádějí,“ říká trenér, který zatím v letošní sezóně čeká na první vítězství.