Luka: Z klasiků nejvíc překvapila Wild Love

Vyhrát v průběhu hodiny dva klasické dostihy, to zní jako příběh z dostihové pohádky,   zvláš´t nejmenujete-li se Aidan O´Brien. Václavu Lukovi se takový úspěch povedlo zaznamenat v Bratislavě, kde po nečekaném zisku Jarní ceny klisen vyhrál jeho svěřenec i místní Velkou jarní a bošovická centrála tak v rámci letošní  sezóny zapsala už třetí klasiku.   Z pohledu prezentací na území bývalé federace si těžko lze představit lepší rozjezd do sezóny…

V Bošovicích tak nyní mohou s novými přírůstky v síni slávy vyhodnocovat,  jak je které vítězství těší, a je to samozřejmě příjemné porovnávání. „Každá ta klasika byla jiná a určitě se nedá říct, že by některá měla pro nás speciální cenu,“ konstatuje Václav Luka, „Obě klisny startovaly po pauze, a úplně se s nimi nepočítalo. V té Velké jarní jsme naopak byli favority, ale zase šel náš kůň čtyři sta metrů nad svou optimální distanci, a navíc měl v dostihu snad nejhorší průběh, jaký jsme si mohli představit, takže ani tam to nebylo nic,  co by se rodilo zlehka. Každé jedno z těch vítězství pro mě jako trenéra má svou speciální hodnotu,“ dodává Václav Luka. 

Na otázku které ze tří klasických vítězství  pro něj samotného bylo největším překvapením, už nabízí konkrétnější odpověď. „Beau Massagot startoval jako favorit, protože ve Francii už ukázal, co umí, a já osobně jsem hodně věřil i Lady Westminster, takže pro mě osobně bylo nejvíc nečekané vítězství Wild Love. Ukázalo se ale, že ta klisna na tom je po zimě hodně dobře a v povedeném dostihu neměla problém, aby to na dráze taky ukázala,“ libuje si Václav Luka.

Dobrou zprávou pro fanoušky turfu ve středí Evropě je, že oba bratislavští klasici by se i v příštím startu měli objevit v našem regionu, míří totiž na bratislavský mítink Turf gala. „Beau Massagot se vrátí na sprinterskou distanci, která by mu měla líp vyhovovat, a Wild Love budeme chystat na mítink do dostihu klisen, to by měly být jejich příští starty. Pokud jde o Lady Westminster, s tou budeme mířit do Francie, pokud se sem do střední Evropy vrátí na dostihy, možná by to bylo na podzim při Jockey Cupu,“ upřesňuje Václav Luka. 

Do Francie nyní bude cestovat i loňský klasik Nagano Gold. „Zrušený dostih v Lyonu by se měl běhat čtyřiadvacátého května, a tak se tam s ním zkusíme vrátit,“ říká Luka, který v podobném termínu chystá do Francie i Wirelesse. Nagano Gold tak nebude v neděli startovat v Berlíně, kam byl rovněž přihlášen. „Z mého pohledu zůstává Francie jako cíl zajímavější než Německo,“ dodává Václav Luka.