Dettori se rozešel s katarským šejkem

Cesty Frankieho Dettoriho a katarské stáje Al Shaqab Racing se dnes oficiálně rozešly. Nejpopulárnější evropský žokej  byl prvním britským jezdcem katarské operace od roku 2013,  nyní chce být ale ve velkých dostizích k dispozici na koních trenéra Johna Gosdena, a  proto se rozhodl neprodloužit s katarským šejkem smlouvu.

Dettori pro šejka nejezdil žádného koně při mítinku Royal Ascot a dva týdny po jeho skončení obě strany oznámily ukončení formální spolupráce s dovětkem, že budou ad hoc nadále spolupracovat při jednotlivých příležitostech. Frankie Dettori pro šejky vyhrál 2000  Guineas v sedle Galileo Golda v roce 2016, a se stejným koněm pak vyhrál i St James´Palace Stakes při Royal Ascotu, v posledních měsících ale podobné vítězství v šejkových barvách nepřidal.

Katarská stáj se letos v zimě dostala do palcových titulků poté co vyšlo najevo, že na tréninkových poplatcích v Británii dluží přes milion liber. Nyní jsou dluhy sice uspokojeny, jak ale informuje Racing Post, počet koní v tréninku na britském území katarský šejk zredukoval o třetinu.