Holčák: S Darkolvou bychom v Bratislavě rádi na tabuli

 

Mezi koňmi, kteří se v neděli v Bratislavě pokusí  vylepšit umístění z Českého derby, nechybí ani reprezentant stáje Joly Darkolva.  Svěřenec Františka Holčáka v pražské edici „modré stuhy“  při nevelkém vzrůstu a složitém průběhu nezklamal, a i v Bratislavě se zřejmě zařadí mezi širší okruh favoritů…

 

„Co s ním bude jinak proti Praze? Bude mít v sedle jiného jezdce, především ale věřím, že se dočkáme klidnějšího průběhu.  To, co se dělo v Praze, bylo neuvěřitelné i pro tak zkušeného žokeje, jako byl Jimmy  Quinn.  Sám říkal, že takovou divočinu nečekal,“ komentuje vyhlídky svého svěřence František Holčák. „Byl to vážně zvláštní dostih, po doběhu si téměř všichni stěžovali na to, co se na trati dělo,  ale dostihová komise v průběhu asi nic špatného neviděla,“ vrací se ještě k pražskému dostihu, k jehož průběhu padla dlouhá řada nelichotivých poznámek od většiny účastníků.

 

Bratislavský dostih na dráze, která  kolizím obvykle nahrává více než pražský ovál,   by  jeho svěřenci mohl sednout, i proto je v sedle opět velký znalec místních poměrů Zdenko Šmida.  „Náš koník je naštěstí v pořádku, i když už jako dvouletý měl na kontě dost startů a i letos toho už zvládl docela dost.  Působí ale dojmem, jako by se v průběhu sezóny ještě zlepšoval. Není to nějaký mimořádný kůň, ale bojovník. Kdyby měl o pár kilo víc, byl by  prakticky ideální,“  říká František Holčák na adresu Darkolvy.

 

Bratislavské derby sice nemá na startu žádného účastníka z Německa, i tak je ale konkurence opět kvalitní, a tak  Holčák bude spokojen s umístěním na tabuli. „Když se vejdeme mezi prvních pět, bude to dobré. Samozřejmě,  kdyby se povedlo ještě lepší umístění, bude to pro nás velký úspěch,“ konstatuje František Holčák.

 

Do Bratislavy veze z Velkých Karlovic i dva další koně pro rámcové dostihy slovenského derby, které rovněž disponují statusem nejvyšší kategorie. „Mr Big ve sprintu má trochu smůlu, že dostih není trochu delší, než těch tisíc metrů. Už v Praze ukázal, že je rychlý a má dobrou formu, ale z boxů není úplně nejrychlejší a to může být na této trati znát. Nabitá je i bratislavská míle, George Boole to nebude mít lehké, ale i s tím bychom se rádi pokusili být mezi nejlepšími třemi,“ vyhlíží před slovenským dostihovým vrcholem František Holčák