Češi v cizině: Minařík vyhrál německou klasiku (+ video)

Filip Minařík si v neděli v Düsseldorfu připsal další významný úspěch své pbohaté kariéry. Nejúspěšnější žokej české historie dominoval v německém oaks 2200 m dlouhéí Preis der Diana o půl milionu eur. V dostihu Minařík vedl největší favoritku Well Timed a v poli dvanácti klisen  v jejím sedle udolal všechny soupeřky. Protože byla Well Timed favoritkou, připustil Minařík v rozhovorech po doběhu, že před tímto dostihem cítil značnou nervozitu, nakonec se s ní ale vyrovnal mistrovsky.  Svěřenkyně Jean-Pierra Carvalha se nyní má pokusit o úspěch i ve Francii.

 S dvěma vítězstvími se vrátili čeští reprezentanti z překážkového mítinku ve Wroclawi. Největší dostih odpoledne, Wroclawska Trial, se skončil poněkud nečekaně domácím triumfem. Vyhrála Herbata  před českým triem Celadon-Mimir- Poinsettia. Loňský hrdinka velké wroclawské  Delight Mi Fire dokončila na osmém  místě. Dvě česká vítězství zařídili Illdowhatican trenéra Olehly pod J. Odložilem a Mystical Wind trenéra Wroblewského, jehož vedl Niklas Lovén.  Při dostizích ve Varšavě se na tamních rovinách vedlo o víkendu nejlépe z Čechů Martinu  Srncovi, který vyhrál dvakrát, po jednom úspěchu zapsali T Lukášek a M. Březina

Jediným českým vítězem nedělního programu v Meranu byl Josef Bartoš, který dominoval v dostihu na proutěných překážkách s Company of Ring. Svěřenci Josefa Váni Martello a A Pigalle nastupovali do svých startů oba jako favorité, výsledkem jejich snah bylo však jen jedno čtvrté místo, A Pigalle svůj dostih nedokončil.