Myška: Henrytheaeroplane drží mosteckou formu. Na co stačí v Chuchli?

 

Sobotní vrchol české rovinové sezóny na pražské dráze je něčím, na co se dostihový národ může po právu těšit. Největší dostih programu,  EJC Leram Million, v našich podmínkách působí svou zahraniční konkurencí jako zjevení, ale i česká konkurence na startu vypadá nesmírně zdatně a těší se na srovnání svých kvalit s cizími hosty. Po čerstvém mosteckém triumfu Henrytheaeroplane  patří mezi žhavá česká želízka i reprezentant centrály manželů Myškových, kterou jinak máme spojenu především s překážkovými počiny…

 

„Henrytheaeroplane je nachystaný, věřím, že v sobotu ukáže, co umí,“ konstatuje Jaroslav Myška. „Je tu samozřejmě velká domácí konkurence, a navíc zahraniční srovnání. Budeme sami zvědavi, jak se s ním  náš  kůň srovná, ale nachystaný je tak, aby podal dobrý výkon.  Uvidíme, na co to bude stačit. Kůň je každopádně v pořádku, připravený odvést kvalitní výkon. Problémy s krvácením, s kterými k nám přišel, ty už se snad podařilo překonat,“  dodává.

 

Svěřenec jeho manželky Štěpánky v Mostu nečekaně, ale zaslouženě triumfoval, a v přípravě naznačuje, že s formou po posledním startu rozhodně nešel dolů. „Měl by na tom být tak jako v Mostě, možná ještě o kousek líp,“ uvažuje Myška. „Hlavně, aby se mu vyhnuly karamboly, těch se v sobotu pár odehrát může. Při optimálním průběhu se ale nemusíme bát ani v takové konkurenci,“ je přesvědčený Myška.

 

Otazníkem pro něj samozřejmě je také jezdecké obsazení, při kvalitě sobotního pole  nabízených jezdců se ale nemusí nijak výrazně obávat. Henrytheaeroplane v Mostě vyhrál poprvé po dvou letech, když ovšem zaznamenal vítězství loni na podzim,  navázal na ně hned dalším úspěchem v následujícím startu.  Kdyby se to povedlo  šestiletému rychlíkovi i nyní,  Myška by se jistě nezlobil. „Čtrnáct set metrů pro něj by teď už neměl být problém, naučil se v dostihu odpočinout,   a tak by měl zvládnout i víc než v Mostě,“ soudí na konto vítěze 1200 m dlouhé Svatováclavské ceny.