Váňa: Dilema pro Father Frosta - udělá radost, nebo půjde skákat

 

Josef Váňa si sice připsal v posledních letech trenérská  vítězství na scéně Českého i Slovenského derby, jeho dlouhodobě nejvýraznějším svěřencem na rovinách je ale Father Frost,  kterého  v sobotním EJC Leram Million pojede zkušený  Brett  Doyle.  Father Frost sice v posledních startech úplně nepotvrzoval minulé výsledky z Itálie,  Josef Váňa je ale v souvislosti s ním tentokrát poměrně optimistický.

 

„Poslední start jsme brali jako přípravu právě sem, a třetí místo pro  něj bylo tak akorát, byli jsme spokojení.  Myslím, že na vrchol podzimu je nachystaný dobře, podle poslední pondělní práce myslím, že mu můžeme věřit,“ pochvaluje si přípravu svého svěřence na nejbohatší mezigenerační český rovinový dostih moderní chuchelské historie.

 

„Father Frost má v sedle hodně dobrého žokeje a je solidně nachystaný, ale musíme si přiznat, že zahraniční konkurence v tom dostihu vypadá nechytatelně,“ uvažuje Josef Váňa.  „Tak kvalitní koně jsme tu dlouho neměli, a porazit je, tak to  bude chtít pomalu zázrak.“  Váňa už ve své jezdecké a trenérské kariéře dokázal, že  zázraky nejsou zcela mimo jeho obor, ale ani tak není další  v jeho podání zvlášť pravděpodobný.

 

„Rádi bychom, aby Father Frost v sobotu udělal radost,“ dodává na konto ambicí v sobotním dostihu a upřesňuje, že k udělání radosti  by si osobně představoval umístění mezi prvními pěti v cíli. „No a jestli radost neudělá, půjde asi skákat,“  konstatuje na adresu svého svěřence a jeho budoucích plánů.

 

Rovinový dostih v sobotu měl původně absolvovat také on sám v rámci dostihu trenérů, jenže zdravotní stav mu tentokrát  start nedovolí. „Nejde to, dva týdny jsem nebyl na koni, a nerad bych, aby se tam odehrála nějaká ostuda, že bych třeba nemohl seskočit z koně.  Mrzí to, ale tentokrát je dostih trenérů beze mě,“ dodává česká dostihová legenda.