Mimoň: Golden Irene počtvrté...

V neděli odpoledne se na závodišti v severočeské Mimoni uskutečnil tamní čtvrtý a letošní poslední dostihový den. V hlavním rovinovém dostihu vytrvalecké Ceně firmy Maestoso Luna se počtvrté za sebou a letos počtvrté na závodišti v Mimoni prosadila svěřenka Allana Petrlíka Golden Irene (žk. Liška). Cestu za svým triumfem neměla přilíš komplikovanou a zvítězila lehce o pět délek před tréninkovým kolegou Shahnour Aznavourem (žk. Laubeová). Hlavní překážkový dostih steeplechase Cena firmy KM - Prona se stala kořistí Josefem Váňou připravovaného Power Zara v sedle s Patrickem Boekhoutem.

Mimoňské závodiště se letos stalo oblíbenou destinací pro šestiletou reprezentantku stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Irene. Trenér Allan Petrlík ji v dubnu naordinoval dva starty v Mostě a Karlových Varech, v obou se umístila, ale na první vítězství v sezóně si musela počkat až do Mimoně, kde se prosadila začátkem května. Od té doby startovala jen zde a vždy zvítězila - v červnu, v srpnu a nejinak tomu bylo i teď v září. Na startovní listině handicapového dostihu Cena firmy Maestoso Luna (III. kat., 3+, 2 400 metrů, 45 000 Kč) bylo šest koní, všichni v tréninku Allana Petrlíka, což však tuzemský Dostihový řád nezakazuje. Před začátkem dostihového dne trenér polovinu koní škrtl a na start se tak postavili jen tři jeho svěřenci. Favorizovaná Golden Irene (žk. Liška) se záhy po startu ujala diktování tempa, následoval ji Shahnour Aznavour (žk. Laubeová), poslední cválal Rabbit Percy (am. Fabris), který na startu ztratil několik délek. Toto pořadí vydrželo až do cíle - Golden Irene lehce zvítězila s náskokem pěti délek před Shahnour Aznavourem, Rabbit Percy na třetím místě nakonec ztrácel tři délky.

Vedle zmiňované Ceny firmy Maestoso Luna byly v neděli v Mimoni na programu ještě dva rovinové dostihy - vytrvalecký pětkový handicap Cena města Mimoně (V. kat., 3+, 2 900 metrů, 20 000 Kč) ve kterém se až příliš lehce prosadil svěřenec Evy Staškové Wimbledon (ž. Koplík) a Cena firmy Roko (IV. kat., 3+, 1 400 metrů, 30 000 Kč) v níž se jistě prosadila tmavá hnědka Čamilla (Hrouda) připravovaná Tomášem Hurtem.

Netradičně větší část programu v neděli v Mimoni představovaly překážkové dostihy. Nejvýznamnějším z nich byla trojková klasika Cena firmy KM - Prona (stch III. kat., 4+, 3 600 metrů, 80 000 Kč), která na start přilákala koně na mimoňské poměry nebývalých kvalit. Poměrně jednoznačným vítězem dostihu se stal svěřenec Josefa Váni Power Zar (Boeckhout), loňský vítěz čtvrté kvalifikace na VP, který lehce o tři a půl délky předčil Tamase (Benš), s devíti délkami odstupu třetí finišoval třináctletý veterán Universe of Gracie (am. Plšek ml.), v roce 2015 třetí ve Velké pardubické. Druhou steeplechase v rámci nedělního odpoledne byla Cena firmy OMA CZ, a. s. (stch IV. kat., 4+, 3 600 metrů, 50 000 Kč), ve které jistě zvítězila svěřenka Heleny Vocáskové Alegoria (S. Ferhanov), jeden a čtvrt délky před Jitřenkou (ž. Novák).

O úplný závěr programu se postaraly dva dostihy přes proutěnné překážky - mezi čtyřletými a staršími v Ceně Vinařství & Penzion Dwořáček (pp V. kat., 4+, 3 100 metrů, 30 000 Kč) se jistě, avšak nejtěsnějším rozdílem v rámci odpoledne prosadil Vladimírem Vinklárkem připravovaný veterán Gejzir (ž. Novák), když i tři čtvrtiny dílky porazil Imana (Velek), zatímco mezi tříletými v Ceně hotelu Valaška (pp V. kat., 3 l., 2 800 metrů, 30 000 Kč) se při debutu na překážkami prosadila nedávná netolická rovinová vítězka Anis Hellisio, v sedle s nad skoky rovněž debutující Danou Bořánkovou, když o čtyři a půl délky porazily Masriposu (ž. Boyer).