Holčák: Do Slušovic jedeme i uctít Sergeant Thundera

Závěrečný mítink letošního roku ve Slušovicích se neobejde bez tradičních účastníků  zdejších dostihů z Velkých Karlovic. Trenér František Holčák posílá na start Velké slušovické steeplechase Delipa, přiznává ale, že zvlášť ambiociózní cíle si ve velkokarlovické centrále tentokrát před sebe nikdo nestaví a v jeho podání se jedná především o rozlučku s poměrně úspěšnou sezónou roku 2018.

„Slušovické dostihy samozřejmě chceme obsadit,  je pro nás příjemné, že  nemusíme jezdit nijak daleko a s letošním rokem se rozloučíme prakticky doma,“ konstatuje zkušený trenér, který ve Slušovicích už letos nastřádal šest vítězství a po minulém týdnu se v bilanci letošního roku posunul na dvacet vítězných startů.  „Naši koně jsou ještě v pořádku a věřím, že se předvedou dobře, je to  ale konec dlouhé sezóny,“ říká k ambicím svých svěřenců včetně Delifa ve Velké slušovické a Rocknrobina v Ceně Sergeant Thundera.  

Slušovice jsou  tentokrát pro Holčáka  i něčím větším, než pouhým loučením se sezónou… „Bereme to taky jako poctu Sergeant Thunderovi, o kterého jsme přišli letos na jaře a byl to určitě mimořádný kůň, jakého jsem ve stáji dlouho neměl. Jeho majitel slušovické dostihy teď sponzoruje, a myslím, že to je velmi dobrý způsob, jak uctít památku tak mimořádného koně,“ uvažuje František Holčák,  který Sergeant Thundera chystal k vítězství ve třech zemích (Polsku, Itálii a Slovensku).

Letošní rok jako celek se jinak Františku Holčákovi před posledním mítinkem hodnotí poměrně příznivě, když při ohlednutí zpět konstatuje: „Myslím, že můžeme být vážně spokojení, s koňmi, které jsme tady měli, jsme dosáhli na kvalitní výsledky. Na překážkách tu bylo pár nezkušených nezaskákaných koní, kteří se to letos spíš učili a jsou nadějí pro budoucnost, ale na výsledky si s nimi asi budeme muset počkat.  Měli jsme ale dobré výsledky na rovinách,“ konstatuje  Holčák, který kromě Mr Righta připomíná i velmi solidní bilanci Darkolvy. „Ten měl dobrou sezónu, umísťoval se ve velkých dostizích pravidelně a držel si třídu,  myslím, že ten překonal očekávání.“