Petrlík:Spokojenost konce sezóny zvýšila patnáctka posil

Foto: Tattersalls IrelandSpokojeně hodnotí trenér Allan Petrlík první kompletní sezónu po návratu do pičínské centrály stáje Rabbit Trhový Štěpánov. Jak by také ne, v letošním roce si jeho svěřenci zapsali na českých drahách pětadvacet vítězství, a on sám se v trenérské roli dostal přes hranici tří stovek vyhraných dostihů. V tuzemském šampionátu sice skončil druhý za momentálně nedostižnou Helenou Vocáskovou,  jinak ale  při pohledu na sezónu nevidí velká negativa.

„Myslím, že se ta sezóna povedla dost dobře,“ pochvaluje si. „Když si vezmu, v jakém stavu jsem stáje v  Pičíně po návratu převzal,  a co se tam za rok  povedlo udělat, můžeme být spokojení, a naši koně si toho taky celkem dost povyhrávali,“ míní Allan Petrlík. “Jestli mě něco v letošním roce mrzí, tak je to takhle zpětně to, že se nám nepovedlo vyhrát Jarní cenu klisen, ten dostih se totiž zřejmě vyhrát dal a nebylo k němu daleko,“ uvažuje Petrlík.

V současné době má po zařazení nových  posil do tréninku v přípravě na osmatřicet koní, s kterými by stáj Rabbit Trhový Štěpánov chtěla otevřít příští dostihový rok. Osmatřicítka je sice vysoké číslo, ovšem  konec minulého týdne a nákupy na dražbě Tattersalls Ireland signalizují, že v podání stáje to nebude číslo  trvalé. „Před rokem v Newmarketu pan Jandejsek nakoupil čtyři odstávčata, aby se ve stáji zajistila generační výměna, a letos jsme jeli do Irska s podobným záměrem,“ líčí Allan Petrlík.

Nakonec ale pro stáj Rabbit vybrali ne čtyři, ale hned patnáct  odstávčat, která by za rok měla přijít do pičínského tréninku. Sedm klisen a osm hřebečků v cenách od 800 do 3000 eur znamenalo, že stáj Rabbit Trhový Štěpánov byla na dražbě nejaktivnějším subjektem a její dvouletí v roce 2020 mohou představovat v českých zemích velmi silnou enklávu. PO dvou potomcích mají mezi rabbitovskou patnáctkou plemeníci Ruler Of The World,  Elzaam a Requinto, celkem  nový majitel za koně v Irsku zaplatil 27 900 eur. Na snímku je jedna z třítisícových posil  po Manduro z Jawlah