Popelka: Spokojenost s italským loučením

Netradičně až do prosince protáhl dvěma svým svěřencům letošní sezónu i trenér Stanislav Popelka. Tandem jeho svěřenců Čáriray a Dangerous Gleam se v pondělí představil na dráze v italském Trevisu, a druhým a třetím místem rozhodně nezklamal. Stanislav Popelka po posledním letošním startu svých svěřenců tak mohl bilancovat s mírnou spokojeností. A proč mírnou?

„Ten výsledek určitě není špatný, ale když se na ten dostih podíváme s odstupem, mohlo to být ještě lepší. Vítězství  nebylo až tak vzdálené,“ konstatuje trenér, který letos vezl druhé místo nejenom z Corsa Siepi Di Treviso, ale i ze zářijového Gran Premia v Meranu s Al Bustanem. „Bohužel, pro naše koně byla trať v Trevisu ještě docela krátká,  potřebovali by to o kus delší, aby mohli naplno ukázat svou kvalitu. Podobné dostihy v Itálii ale obvykle nebývají na delších distancích, takže jsme museli absolvovat dostih takto,“ vysvětluje Stanislav Popelka.

„Pro naše koně to byl tentokrát v Trevisu test abychom věděli, nakolik jim  tato dráha bude vyhovovat, a jestli má třeba smysl se do Trevisa s některým z našich koní nevrátit.“ A jaký ortel v tomto směru Popelka vynesl po dostihu? „Bylo vidět, že jednomu z našich koní podmínky vyhovují a druhému ne.  Treviso je typická provincie s lehčími skoky, navíc tam bylo docela měkko, a to byly výborné podmínky pro Čáriraye, naopak Dangerous Gleam se v Trevisu docela trápil, ta trať pro něj nebyla to pravé.“

Svěřence Stanislava Popelky nyní už čeká zimní přestávka, po které se Čáriray může do Trevisa vrátit. „Jako kůň, který má rád měkčí dráhu a přes léto na tom s výkonností moc dobře není, vypadá jako možná kandidát na další start v Trevisu na jaře. Pro Dangerous Gleama bvudou spíš trochu náročnější skoky na větší dráze, mohl by to být vhodný kůň na starty v Meranu,“ myslí si trenér Popelka.