Tůma: Po Pise hledá náhradu za Arosu

Kromě tradičních „zimních“ trenérů na české dostihové scéně – Josefa Váni (letos nově mladšího) a Václava Luky už letos v prvních dnech ledna nastřádali první letošní pokusy také svěřenci Grega Wroblewského a Pavla Tůmy. Ačkoli v Pise nedosáhl na vítězství, všichni se domů vraceli se ziskem dotovaných umístění. Pavel Tůma konkrétně do Česka přijel s druhým a čtvrtým místem.   A mohl být spokojen….

„Koně od nás rozhodně nejsou teď v lednu v nejlepší formě. Nemáme k dispozici polytrack, trénink se přizpůsobil podmínkám, a  koně nechystáme do nejlepší formy. Odhadem bych řekl, že to je tak na padesát až sedmdesát procent jejich možností.“ Úplně vypustit zimní přestávku se ale Pavlu Tůmovi nezamlouvá, a proto byl za možnost start v Pise rád.

„Musím přiznat, že Saint Joseph mě tam trochu zklamal,“ vrací se k výsledkům. „Ani ne tak tím, že byl čtvrtý, ale tím , jak to bylo daleko. Jasně, měl v tom dostihu dost dobré soupeře,  byli nad jeho síly, ale přece jenom, mohl se podle mě dostat k lepším koním blíž.  Klisnu Tosen Puissance jsem bral do Pisy podruhé a tentokrát to bylo o hodně lepší než minule, ukázalo se, že v Itálii s ní běhat můžeme,“ chválí Tůma,  byť jeho svěřenkyni k vítězství ještě stále něco chybělo.

Další starty na italských drahách ovšem momentálně  přesně naplánovány nemá.  „Já mám několik koní v přípravě, trénuji s nimi přes zimu, protože toho v létě moc nenaběhali a s některými nemá smysl čekat, protože preferují měkčí dráhu.  Pokouším se se nachystat co nejlíp, ale určitě tam něco chybí, nejsme na tom tak jako Václav Luka, abychom se teď v zimě mohli jet rovnocenně měřit do Francie,“ říká na konto možných dalších výjezdů. „Měl jsem vymyšlený start v Arose s Dominiquem, ale tam nakonec dostihy zrušili, bude tedy nutné vymyslet něco jiného,“   potvrzuje Pavel Tůma s potvrzením, že zima v podání koní z jeho centrály nekončí. „Jenom si musíme dobře naplánovat, o co se pokusíme, abychom  měli nějakou šanci,“ dodává…