Bartoš: Stěhování vystřídal úspěch v Pise

Další vítězství  na italské půdě si přivezl žokej Josef Bartoš za situace, kterou v posledních letech neznal. Po týdenním stěhování  opustil dlouhodobé působiště u  Josefa Váni a další   jezdecké úspěchy hodlá střádat  v jiných službách.  Pro nejbližší týdny je do italských dostihů dohodnut jako dvojka do sedel koní trenéra Paola  Favera. V Římě v této funkci vystřídá  Josefa Váňu mladšího, který se  pro změnu vrací na koně  ze stájí svého otce.    I díky této rošádě si ostatně Bartoš zapsal i vítězství v Pise.

Cross Fade  předvedl moc dobrý výkon za situace, kdy s ním moc lidí nepočítalo,“ přiznává Josef Bartoš. „Já už měl ale před startem pocit, že to bude hodně dobrý kůň. Měl na kontě vítězství z Grosseta, jenže to nikdo v Itálii nebere vážně, to je pro ně  periferie.  Já ale už tehdy měl z něj moc dobrý pocit, a  jsem si jistý, že   má před sebou  zajímavou budoucnost. Už nyní porazil hodně dobré koně,  a má na to, aby na tenhle výkon navazoval třeba ještě lepšími…“ Tato slova pro Bartoše ovšem zároveň znamenají, už  se na tomto koni svezl možná naposled – jedničkou je u trenéra Favera Raffaele Romano, a ten si jistě talentovaného koníka  v příštích pokusech uniknout nenechá. „Je to možné, ještě jsem o příštích plánech s panem Faverem nemluvil,“ připouští Bartoš, který se pro Favera chystá jezdit především v Římě.  „Co bude potom, to ještě není  úplně jasné, a  to jak v Itálii, tak u nás. Momentálně jsem jezdcem na volné noze,  i když nějaké spolupráce už se pro příští rok i u nás rýsují. Všechno je ale ještě čerstvé…“ vysvětluje Josef Bartoš.

Jeho příští působení by tedy mělo jezdecky směřovat na italské i české dráhy, ovšem  hodlá také vydatně pomáhat v rodinných stájích v Nebuželech. „Budu otci pomáhat jako asistent trenéra s tím, že se pokusíme  dostat do přípravy ještě vyšší počet koní. Prozatím jsem se ale věnoval stěhování, takže do  tréninku jsem zatím nijak zasahoval,“ připouští Bartoš předtím, že se Omnibus jako nejslavnější reprezentant zdejšího střediska ve středu vydá na cestu  k závěrečnému testu sezóny do Drážďan.