Tůma: "pozlacený" Northerly Wind je po Pardubicích v pořádku

 

Úspěch Northerly Winda v pardubickém Zlatém poháru trenér Pavel Tůma uzavřel slovy, že se uvidí, jak na tom kůň bude po dostihu. Nyní je ale ve středisku ve Dvorech nejnovější člen rodiny českých dostihových milionářů v pořádku, a tak může trenér definitivně zhodnotit nepříliš očekávané vítězství pozitivně, i když o dalších plánech pozlaceného Northerly Winda prozatím ještě úplně jasno ani on nemá…

 

„Northerly Wind je takový složitý kůň, v zimě jsme se speciálně věnovali jeho nohám a dávali ho dohromady, tak jsem samozřejmě rád, že se to povedlo,“ libuje si trenér, který Northerly Windovi naordinoval tento start jako první letošní běhání. „Ono je to s ním tak, že těch startů už určitě nebude mít za sezónu moc.  Jestli jsme s ním Zlatý pohár chtěli zkusit, jevil se start bez přípravy jako optimální varianta,“ vysvětluje Pavel Tůma.

 

Jeho sázka na nerozběhaného koně přinesla ovoce, když v závěrečných fázích dostihu o vítězi nebyly  pochybnosti. „Je dobře, že tam ukázal svou třídu, ale pro mě je hlavní dobrá zpráva ta, že vypadá i čtyři dny po dostihu doba v pořádku a zdravý, přestál to dobře, a to u něj rozhodně není nikdy samo sebou,“ konstatuje Pavel Tůma.

 

Pokud jde o zisk Zlatého poháru, připouští, že pro něj je cennou trofejí… „Už jsme vyhráli derby i Velkou pardubickou, ale Zlatý pohár jsem  zatím nikdy jako trenér nevyhrál, a tak si toho vítězství vážím.  Navíc to byl dostih s dobrou konkurencí, určitě jsme ho nezískali zadarmo,“ dodává v nejnovějšímu zápisu do své trenérské knihy úspěchů.  

 

Další plány Northerly Winda ovšem zatím „na papíře“ nemá.  „Nejspíš si teď odpočine,  zrovna on není kůň, který by se dal trénovat v létě, tvrdší  podklad není nic pro něj. Jestli všechno půjde dobře, možná bychom mu zkusili najít nějaký start koncem prázdnin, a na podzim by se zase mohl vrátit do Pardubic,“ uvažuje Pavel Tůma nad  nejbližším osudem svého svěřence.