Váňa: V kvalifikaci nás čeká kvalitní konkurence

S tandemem svěřenců půjde trenér Josef Váňa do třetího kvalifikačního zápolení před Velkou pardubickou. Sobotní mítink, na kterém vrcholí program kvalifikační Cenou firmy Chládek a Tintěra, ovšem Josefu Váňovi před startem přinesl nejenom velká očekávání, ale i vrásky….

„Do kvalifikace jdeme s dvojicí Ange Guardian a No Time To Lose hlavně proto, že tu momentálně nejsou k dispozici další jezdci,“ posteskl si Váňa. „Pokusíme se teď kvalifikačku splnit s No Time To Lose, a až na tu čtvrtou by nám to zbývalo s Theophilosem.“ Ten se v sobotu představí v rámcovém programu, částečně i proto, že pro start v kvalifikaci „nebyli lidi“.
Trenér Váňa mladší totiž o víkendu bere koně do Francie a do Merana, zranění Jiřího Kouska z minulých Pardubic si vyžádá ještě nějaký čas…. „Je to tak, jak to je. Rozhodli jsme se pro tuto cestu. Věřím, že No Time To Lose se v sobotu kvalifikuje, a aspoň tu starost budeme mít z krku,“ dodává Váňa na adresu předloňského vítěze Velké pardubické.
Pokud jde o samotný výsledek, Váňa už minule po jeho vítězství naznačil, že především Ange Guardian je nyní koněm, který se hodí spíše do kvalifikací a samotná Velká pro něj už je možná distančně za hranou, ví ale, že jistého v sobotu nic nemá. „Oba naši koně jsou nachystaní, ale na startu jsou minimálně čtyři soupeři, co by nám mohli ten dostih hodně ztížit…“
Váňa věří, že podmínky v sobotních Pardubicích budou tentokrát i díky nové technice kvalitní a rád by se svými svěřenci zopakoval červnové vítězství.