Popelka: Kvalifikační tandem ladí formu hlavně na podzim

Tandem svých svěřenců posílá do třetího kvalifikačního testu na pardubické dráze nejenom Josef Váňa, ale také Stanislav Popelka. Oba jeho svěřenci – Stretton i Mahony – již kvalifikační podmínky pro letošní rok splnili, letní program na pardubické dráze ale trenér vidí jako optimální součást přípravy na podzimní důležité sezónní vyvrcholení.

„Jedeme do Pardubic s tím, že i tam prý několikrát zapršelo, takže by dráha měla být v dobrém stavu. Věřím, že se na ní koně nebudou trápit,“ konstatuje Stanislav Popelka. Na mítinku uprostřed léta tradičně před svou výpravu nestaví nějaké zvláštní výkonnostní cíle, podle vlastních slov bude spokojen, pokud absolvují klidný dostih bez karambolů a problémů na trati.
„Přáním pro tyto dostihy je hlavně to, aby se všichni koně vrátili domů ve stejném pořádku, jako jedou do Pardubic. Důležitější věci je určitě čekají na podzim,“ uvědomuje si zkušený trenér. Zatímco pro loni ve Velké nečekaně bronzového Stettona je jeho směřování do největšího testu roku u nás jednoznačné, s Mahonym Popelka ještě bude zvažovat i další varianty. „V jeho případě je ještě možné, že touto cestou nepůjde. Víc nám ale může napovědět sobotní dostih,“ domnívá se Stanislav Popelka s vědomím, že pro Velkou že pro Velkou nebudou pro jeho svěřence k dispozici jezdci, které obsadil do kvalifikace.