Sztorm v Lysé opět těsně druhý: Tentokrát za Forever Dry

Vláda svěřenců Josefa Váni ve velkých tuzemských překážkových zkouškách trvá i na začátku srpna. V Lysé nad Labem se sice neprosadil ve stopadesátitisícové cross country Dusigrosz, který se po vítězné pardubické premiéře hledá,  triumf si ale zajistil Forever Dry pod Janem Kratochvílem.  Triumfoval po velkém souboji s veteránem Sztormem,  který tak zopakoval svůj obdobný dospěch z minulých dostihů v Lysé nad Labem.

Frustrující pro Sztorma musí být skutečnost, že i minule prohrál v Lysé s nositelem růžových barev stáje Statku Blata Český Ráj. Zatímco před  necelým měsícem jej pokořil Aeneas, tentokrát svého stájového druha zastoupil Forever Dry, který tak zaznamenal své první překážkové vítězství. Sztormovi na něj tentokrát scházel pouhý krk, zatímco v minulém duelu prohrál o tři čtvrtě délky.

Premiéru na překážkách si v Lysé odbyl loni druhý kůň Českého derby Angkor Wat, a na proutěných překážkách dokončil třetí za bojujícím tandemem Skyline Runner – Rex Iudicata. Zásluhou vítěze pod Josefem Bartošem si zapsala trenérka Lenka Horáková první vítězný double po dvou letech a celkový počet svých vyhraných dostihů dotáhla k číslu 222.