Kabelková: Talent v Pardubicích není pod tlakem

Loňské kvalifikační vítězství Talenta  přišlo od nástupce krále kvalifikací Trezora jako  přerušení série triumfů svěřenců Josefa Váni. Do letošní třetí kvalifikace ale svěřenec Hany Kabelkové s jednoznačnou vítěznou ambicí nepůjde, své nejlepší by si samozřejmě měl tentokrát zachovat na říjnový termín.

Reprezentant barev DS Kabelkovi je ale v sobotním testu jistě zajímavým koněm, který se bude těšit velké pozornosti. „Nejsme ale nucení plnit kvalifikační kritéria,“ upozorňuje trenérka. „Talent si je splnil už ve Francii, kde běhal loni po Velké, a tak tentokrát jdeme  běhat především s tím cílem, aby se vrátil domů celý a zdravý, není pod žádným tlakem. A dobře si zaskákal.“ 

Ambice to pro Talenta určitě nejsou nesplnitelné, zvlášť s vědomím, jak si v minulosti vedl. „Rádi bychom, aby to byl do Velké jediný start. Další Pardubice jsou už za dva týdny, tam běhání nedává smysl, a  i když já bych ho ráda viděla v Itálii, tam s ním manžel moc nechce,“ líčí Hana Kabelková, proč mají další Talentovy kroky vést právě až do Velké pardubické.

V sedle jejího svěřence se v Pardubicích představí Martin Liška, a pokud se jejich spolupráce osvědčí, měl by na Talentovi zůstat i pro Velkou. „Martin k nám chodil jezdit  už dlouhodobě a s Talentem se znají, takže není důvod něco měnit, jestli se jim v dostihu bude spolu dařit,“ říká trenérka. „Jezdci, s kterými jsme v minulosti spolupracovali,  do Velké obvykle mají nějaké závazky, a tak by se toto jevilo jako optimální řešení,“ dodává.

Talentův sobotní start může pro její svěřence v rámci letošní zvláštní sezóny odstartovat obrat k lepšímu, prozatím se totiž v její centrále jásat příliš nedá. „Sezóna je to zatím zvláštní, a pro nás ne moc úspěšná. Mrzí mě, že se nám do oaks nedostala Wellunca, v Chuchli bohužel bočila a přišla o svou příležitost, i když jsem přesvědčená, že je to kvalitní  tříletá klisna domácího chovu,“ dodává Hana Kabelková, která oaks v neděli bude tedy sledovat jen jako divák….