Bodlák: Volný kůň v rovině nás znejistěl

Vítěznou jízdu Cosmic Magic ve Wroclawi v neděli nenarušil ani volný kůň v cílové rovině, a tak mohla svěřenkyně Radima Bodláka slavit třetí letošní wroclawský triumf, prozatím ten svůj nejcennější. „Českou“  Velkou wroclawskou vyhrála jistě, byť nijak výrazným rozdílem. Jak se dá její triumf srovnat s úspěchy jiné Bodlákovy svěřenkyně, Delight My Fire, která jako pětiletá vyhrála Wroclawskou právě před pěti lety? (mimochodem, z včerejších soupeřů své nástupkyně tehdy porazila Larizana a Stzorma…)

„Už to říkám od jejích tří let, Cosmic Magic je lepší, než byla Delight My Fire,“ je si jistý Radim Bodlák. „Neříká se mi to snadno, Delina byla pro nás mimořádným koně a spoustu toho dokázala, ale je to tak, že to, co prozatím ukázala Cosmis Magic, naznačuje, že je ve stejném věku dál, než byla Delight My Fire. Ostatně to potvrdil po wroclawské i žokej Lovén. Když přišel z dráhy, říkal, že je to ještě takové děcko, moc talentované, ale že udělal všechno, aby jí dostihy neznechutil. I proto vyhrála pod rukama, ale myslím, že i tak to bylo výrazné a bez problémů…“

Bodlák nadiktoval Lovénovi taktiku, kterou Švéd podle trenéra dokonale splnil, a  tak nakonec nejdramatičtější momenty přišly v cílové rovině. „Nejvíc jsem znejistěl, když se tam na čele objevil volný kůň. Na to samozřejmě před dostihem nemáte jezdce jak připravit, ale myslím, že to Lovén zvládl parádně. Nechtěl skákat bokem od toho volného koně, takže se zařadili za něj a vyčkávali, aby byli v rovině v bezpečí.  Nebýt těch dramatických momentů, možná bylo vítězství výraznější,  ale takto všechno proběhlo v klidu. A k naší radosti,“ pochvaluje si trenér, který s nadějnou klisnou letos zvolil polskou cestu, a půjde po ní i v říjnu.

„Poláci na říjen vypsali Crtystal Cup, takže se na něj do Wroclawi vrátíme.  Samozřejmě, lákavý je termín velkého mítinku v Pardubicích, ale  protože jsou ty dostihy týden po sobě, dáme pravděpodobně přednost startu v Polsku,“ uvažuje Radim Bodlák. Crystal Cup je ve Wroclawi o pět set metrů delší než wroclawská, pro jeho svěřenkyni by to ale zřejmě neměl být neřešitelný problém.

„Do Pardubic ale s Cosmic Magic určitě v dlouhodobém pohledu míříme. Co může být pro českého majitele a trenéra větší lákadlo, než Velká pardubická,“ nastiňuje déledobé plány s letošní hrdinkou z Polska. „Zatím se v Pardubicích představila bez vítězství, ale stejně jako Delight My Fire to není klisna, které by  střídání drah mělo dělat problémy, a tak věřím, že se prosadí i tam,“ dodává Radim Bodlák.