Lombargini? Do podzimu má splněno...

  První letošní start, a hned vítězství v pardubické kvalifikaci.  Desetiletí Lombargini se na tak dlouhou trať pustil až v 34. startu svého života a dvakrát stříbrný kůň z posledních ročníků Ceny Labe ukázal, že i přes  kvalitní konkurenci vyzrál jako víno.  Na startu sice chyběla řada příslušníků krosové elity, ale Stanislav Popelka i  Jan Odložil byli se sobotním výkonem i výsledkem oprávněně spokojeni.

„Myslím, že Lombargini měl takový dostih, jaký potřeboval,  a v závěru ukázal takový výkon, jaký jsme si od něj představovali,“ pochvaloval si Stanislav Popelka s vědomím, že si vítěz kvalifikace velmi výrazným způsobem řekl o letošní start ve Velké. „Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, ale umím si představit, že se s ním nebudeme teď pouštět do dalších startů a počkáme až na říjen. Když dokázal po devíti měsících běžet takto, nemusí toho dál moc dokazovat,“ je přesvědčen trenér, který věří,  že po sobotním vítězství  by mohlo být u Lombargginiho rozhodnuto i v otázce jezdce.

„Čenda odvedl dobrou práci a vypadalo to, že si společně v dostihu porozuměli. By bych rád, kdyby to jezdecky zůstalo takhle i na podzim, snad tentokrát nebude spekulovat nad tím, co by mohlo být k dispozici u Váňů.“  I když samozřejmě vítězství v kvalifikaci nemusí ve vztahu v samotné Velké pardubické mnoho znamenat, signál, který směrem k ní  sobotní horké odpoledne vyslalo, hovoří o nadějných vyhlídkách, a ty nepochybně cítil i Jan Odložil.

„Nebyl to rozhodně klidný dostih, museli jsme v něm měnit pozici a řešit některé situace, ale celkově se nám to povedlo. Do čela jsme se dostali o něco dřív, než bych si představoval, ale Lombargini v závěu zabral a my nakonec neměli žádný problém,“  konstatoval autor sobotního vítězného pardubického hattricku, který jej katapultoval do těsného závěsu za momentální leadery pořadí českého žokejského šampionátu na překážkách. Pokud se mu povede dát dohromady ještě další podobné odpoledne, může reálně uvažovat ještě o vyšších pozicích. A protože stáj Stanislava Popelky v posledních týdnech vykazuje solidní formu, kostky na domácí scéně mohou být  vrženy v e prospěch právě tohoto tandemu.