Po Singapuru dostihy skončí i v Macau?
Dlouhá léta se se pro dostihový sport zdála být kontinentem neomezených možností. Nyní se ale zdá, že jsou i na největším kontinentu místa, kde dostihovému sportu dochází dech. Po nedávném oznámení konce dostihů v Singapuru se mračna stahují nad další dostihovou jurisdikcí s řadou podobných charakteristik – Macaem.
Země s největším počtem kasín ve vztahu k rozloze provozuje dostihy na závodišti Taipa (foto - Macau Jockey Club), které je v posledních letech trvale ztrátové a je umístěno na lukrativních pozemcích. Zatímco před dvaceti lety se v Macau za sezónu běhal větší počet dostihů, než v nedalekém Hongkongu a bylo zde ustájeno více koní než v Hongkongu, v současné době se situace každým rokem zhoršuje a místo 1200 koní ze začátku století je dnes v Macau registrováno pouhých 220.
Situace v Macau se dostala pod drobnohled v minulém týdnu, kdy do karantény v Sydney přišlo 30 koní určených pro přepravu do Macaa, aby ji následně opustili se zdůvodněním, že dostihové autority v Macau nařídily odstoupení od obchodu. Účastníci dostihového provozu v zemi navíc neměli žádné informace o tom, kdy a jak by měla proběhnout další nadcházející sezóna a zástupci dostihové autority odmítali pro média stav tamního provozu komentovat.
V zemi, kde působil také nejúspěšnější český žokej Filip Minařík, se vyrojily spekulace, že Macao půjde singapurskou cestou a závodiště bude v dohledné době rozparcelováno. Aktuální dostihová sezóna v Macau skončila o minulém víkendu, a jak se obávají analytici Asian Racing Report, může být v historii dostihů v Macau zapsána jako poslední, která proběhla v plném rozsahu…