Váňa ml.: Do Francie pro úspěch v Crystal Cupu?

Krosový seriál Crystal Cup pro sezónu 2024-2025 se pomalu blíží svému vyvrcholení, do konce seriálu zbývají tři mítinky a trenér Josef Váňa mladší i majitel Josef Aichner v prozatímních počtech mají slušné naděje na obhajobu loňského celkového  vítězství. Cestu k němu by Váňa rád pojistil ve francouzském Fontainebleau, kam veze vítěze wroclawského dílu seriálu, Gap Pierjiho.

Webové stránky Crystal Cupu uvádí, že by český výprava jistě ve Francii ráda uspěla, aby nemusela pro body na další dostih do irského Punchestownu, Váňa ale o takové variantě ani neuvažoval. „Samozřejmě bychom v celkovém hodnocení uspět chtěli,  ale plán na to, že bychom jeli do Punchestownu, ten na stole nikdy nebyl.   Uvažovali bychom možná ještě o startu v posledním dostihu letošního Crystal Cupu v Lion d´Argens, to je dráha, která je hodně náročná, ale já věřím, že Gap Pierji už má dost zkušeností na to, aby si s ní poradil. Teď nás ovšem čeká jiná francouzská dráha…“

A s jakými ambicemi na ni Váňa odjede? Nečeká nás vůbec nic jednoduchého, čekají tam hodně kvalitní soupeři. Ale ve Francii si nevyberete,  ta konkurence je tam obvykle veliká a já bych moc rád, aby se tam Gap Pierji zase prosadil. Loni dokázal ve Francii být třetí, letos  má zase o nějaké zkušenosti navíc, takže věřím, že by Francouze mohl zase potrápit,“ míní Josef Váňa mladší, který pošle Gap Pierjiho k dalšímu francouzskému startu sólově, původně rovněž hlášený Brunch Royal do  dostihu nenastoupí.

„Zvolil jsme pro něj jiný dostih, kde by to měl mít o něco jednodušší,“ konstatuje trenér, který je momentálně v čele žebříčku Crystal Cupu „Ta soutěž nás letos po loňském úspěchu znovu moc zajímá, a pokud bude možnost, rádi bychom se podívali i na finále v Lion d´Angers.  Tam to bude velmi těžké,  ale Gap Pierji má dnes natrénováno tak, že se  Francie nemusíme  obávat,“ dodává toho času vedoucí trenér seriálu Crystal Cupu.