Faltejsek: S Charme Lookem uděláme maximum...

Zrušení sobotních rovinových dostihů a jejich nahrazení překážkami přineslo v rámci velkého pardubického mítinku zúčastněným možnost vyzkoušet si na vlastní kůži.  Využila jí i většina  jezdeckých aktérů Velké pardubické, kteří vesměs poznali, že se zavlažením pardubické dostihové dráhy určitě nebude problém.  Jan Faltejsek, který povede favorizovaného Charme Looka, si sice v rámci  prvního odpoledne nezapsal na konto  žádné vítězství, o dráze si ale  leccos zjistil…

„Musím říct, že dráha je vážně vydatně zavlažená, aspoň u  vnější bariéry  natolik, že to  je tam s koňmi docela těžké,“ konstatoval Faltejsek.  „Musíme doufat, že zítra to na vnitřku bude  aspoň o něco lepší.“   V sobotu pořadatelé vedlo dostihy pokud možno vnější stopou právě proto, aby se  ta vnitřní pošetřila na hlavní  den mítinku. Jak uspěli, to účastníci posoudí až v rámci dostihového dne a prvních dostihů. 

Ten nejdůležitější ale samozřejmě čeká na účastníky až v závěru pardubické neděle. Faltejsek ve Velké pojede favorizovaného Charme Looka s otázkou, zda  v jeho sedle dokáže navázat na výsledky, z minulých let, které dosáhl s Orphee des Blins. Charme Looka samozřejmě prozatím nezná tak, jako slavnou klisnu, nicméně společné zkušenosti už v minulosti měli. To byl Charme Look ještě svěřencem Milana Theimera, a společný dostih tehdy v Pardubicích nedokončili. „Tehdy se to moc nepovedlo, ale to už je dlouho. Tentokrát uděláme maximum, aby to bylo co nejlepší,“ ujišťuje Faltejsek. Když naposled do Velké nastupoval v roli favorita, bylo z toho jeho třetí vítězství.  Povede se mu podobný kousek zopakovat?