5 zápisků z Chuchle: Trojitý Wroblewski a šampionská stopa

1. Zatímco zpoza Alp se prakticky neustále valí nové a nové zprávy o tom, jak překážkáři v péči Josefa Váni drtí italskou konkurenci, v pražské Chuchli při prvním dostihovém dnu nové sezóny vystoupal k prozatímní špičce tuzemské rovinové scény nový a nepříliš očekávaný „power house“. Z centrály Grega Wroblewského se vydali do pražských bojů čtyři koně, a tři z nich obšťastnili své realizační týmy různými poháry a  vítěznými dotacemi.  Dva z vítězů pro nového trenéra přitom absolvovali svůj vůbec první start. Slušný rozjezd, co říkáte? 

2.Trojitý odpíchnutý Wroblewski v rámci prvního odpoledne po skončení mistrovství světa v krasobruslení přitom rozehrál skutečnou symfonii nejenom z hlediska počtu vítězství, ale i jejich stylu. Koně ze statku Jezerka vyhráli celkem o jedenáct délek,  a ani jeden nebyl v závěru přinucen k nějakému nervydrásajícímu souboji.  Pokud by trenérovi za každá dramatický souboj měl vypadnout z hlavy díky nervozitě jeden vlas, tentokrát mohla pokrývka hlavy zůstat v klidu a pohodě…

3.Prahou si mihla také stopa skončivšího dubajského zimního mítinku. Nejvýrazněji v osobě polské žokejské supernovy, která zazářila i v Gomba handicapu. Žokej Mazur patří v rámci střední Evropy k největším talentům, a zaplněná pražská tribuna mohla na vlastní oči posoudit, proč tomu tak je. Stejné dubajské slunce ovšem v zimě zářilo i na Pavlu Filipovou či Reného Koplíka, kteří se mohou prosadit zase v příštích týdnech. 

4.Kdo si libuje ve statistikách, jistě si nemohl nevšimnou, že pražské odpoledne navštívili hned tři úřadující šampioni jezdců z různých evropských zemi. A všichni vesměs dokázali, že sví tituly nezískali  zadarmo. Dohromady vyhráli polovinu dostihů chuchelského programu, ke dvěma zásahům polského šampiona ˇMazura se přidali jedním úspěchem šampioni Česka (Jan Rája) i Švýcarska (Milan Zatloukal).

5. Netradičně „vlažný rozjezd“ čekal tentokrát v Praze ženy v sedle. Zatímco v minulých dvou letech shodně vyhrály hned první dostih pražské sezóny, letos si musely počkat až na samotný závěr odpoledne. První, která se zapsala do listiny vítězů letošní sezóny, je Vendula Korečková.  Mimochodem, co se nepovedlo jezdkyním, to se vydařilo trenérkám: Z osmi dostihů jich totiž plnou polovinu vyhráli koně, které chystají ženy. Jmenovitě se radovaly Martina Růžičková, Pavlína Sůrová, Zuzana Kubovičová a Marta Bieliková.