Derby speciál: V jakých šatech na derby?

Derby patří ze společenského a módního hlediska mezi ‚zvláštní příležitosti‘ a otázka vhodného oděvu může potrápit nejednu ženu, možná i muže.  Dress code na tuto akci totiž nemá mnoho společného s módními trendy.

Pokud jde o to, jak se vhodně obléci, platí zhruba toto - ctít oficiálně předepsané oblečení a jen zdánlivě konzervativní motto – hezký, skromný, vhodný a lichotící postavě. Co to znamená konkrétně?  Nic příliš krátkého, těsného nebo pestrobarevného. Dobrou volbou pro dámy jsou jednoduché šaty a výrazný klobouk, nebo doplňky.

Níže menší inspirace letošních trendů s komentářem.

Varianta pro dámy

a) Šaty ve stylu saka určitě zaujmou. Můžete je doplnit velkým kloboukem a pokusit se napodobit britský styl. Vhodné jsou v tomto případě lodičky.

b) Šaty sportovního střihu z příjemného materiálu. Šaty můžete doplnit kloboukem.

c) Šaty ve stylu saka s průstřihy na ramenou, které jsou letos IN. Perličky jako knoflíky dodají eleganci. Chcete-li být za dámu zvolte perly jako doplňky.

Varianta pro pány

a) Elegantnější verze. Tričko je nahrazeno polo tričkem. Sako můžete doplnit květinou nebo kapesníčkem.

b) Kompletně elegantní outfit, který můžete doplnit o kravatu nebo šátek. Sako je ušito z materiálu, který je stejně variabilní jako střih saka.

c) Sportovní verze s tričkem, vestička dává outfitu elegantní nádech. Plátěné kalhoty jsou pohodlné a můžete si k nim vzít elegantnější obuv.

V následujícím článku si řekneme něco o fascinátorech a také o možnosti ozdobit si slaměný klobouk.

Jana Rumerskirch Šafaříková