České derby

Janáček: Vítězný double při návratu do Prahy

  V sobotu Václav Janáček o čtvrt délky nestihl vítězství v Gran Premio de Madrid, v neděli se ale přesunul sedminásobný španělský šampion do Prahy a tady vyhrál oba největší dostihy  zdejšího programu. České derby v sedle Hazardera podle očekávání, Zlatý pohár s Grigri de Lancray jaksi „nad plán“, ovšem o to emotivněji.

Derby vyhrál favorizovaný Hazarder

Sto první edici Českého derby v pražské Chuchli vyhrál favorit. Hazarder, reprezentant stáje dr. Charvát, dovezl hostujícího sedminásobného španělského šampiona Václava Janáčka k jeho třetímu triumfu v Českém derby při letos prvním Janáčkově českém odpoledni. Úspěšnou bilanci španělského šampiona navíc potvrdil i Grigri de Lancray ve Zlatém poháru.

Demele: Pomůže Rex of Thunderovi počasí?

Rex of Thunder si impozantním závěrem v Bratislavě rezolutně řekl o pozici spolufavorita pro nedělní České derby. Jeho realizační tým se na pražský dostih díval s velkým očekáváním a důvěrou ve schopnosti koně, který svou letošní neporazitelnost budoval na podunajské dráze, nicméně deště, které i pražskou dráhu v posledních dnech skrápěly,  realizačnímu týmu na optimismu zřejmě nepřidaly.

Janáčková Koplíková: Mandarin má třídu, ale není vytrvalec

  Na úvod sezóny se letos svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové  Mandarin rezolutně zapsal mezi tuzemskou tříletou špičku ovládnutím Michalova memoriálu. Poté francouzský rodák potvrdil svou třídu třetím místem ve Velké jarní ceně, a po ní má nyní namířeno přímo do dalšího Trojkorunového vrcholu. S jakými vyhlídkami?

Török: Oba "Pegasové" mají šanci uspět

  S tandemem svěřenců šel trenér Dalibor Török do Velké červnové ceny, stejnou dvojici nyní posílá i do Českého derby. Tcheque King se na cestě k modré stuze „přioděl“ titulem vítěze největší tuzemské předzkoušky, Vert Liberté v červnové očekávání spíš nesplnil. Jak vidí ambice svých svěřenců trenér před největším ročníkovým testem?

Šafář: Tandem do derby šel s formou nahoru

Vítězný hattrick na karlovarské dráze korunovaný triumfem Francimora na dvojnásobné míli. Nedělní bilance mohla Jaromíra Šafáře po právu těšit, leader tuzemského žokejského šampionátu navýšil v čele žokejského pořadí svůj náskok a Francimor se vrátil na vítěznou notu po solidním výkonu. Prokáží ale koně v péči  rodiny Vocáskových velkou formu také v derby?

Wroblewski: Locomotive? Zařadí a jede...

  Trenér Greg Wroblewski dal pro nedělní České derby dohromady polský  tým,  s kterým se pokusí o zisk svého prvního triumfu v české modré stuze. Letos zatím pouze dvakrát startujícího Locomotive  totiž pro stáj Wieslaw Jakub Kartus pojede největší polské žokejské eso, Szczepan Mazur.  Bude žokej, který i v Praze v minulosti dokázal vyhrávat velké dostihy, pravým polským žolíkem?

Chodúr: Opasan si umí poradit

Vítězství v Českém derby je jednoznačně největším dosavadním trenérským úspěchem kariéry Jozefa Chodúra.  Trenér, který v Borském Mikuláši  chystá aktuálně jedenáct dostihových koní,  zaznamenal v Praze své desáté zahraniční vítězství, a svým malým jubileem „ukradl“ velké jubileum české. Stý ročník  české „modré stuhy“ se dočkal slovenské hymny a nevelké středisko, které leží téměř na dohled české hranici, má důvod oslavovat. To celé zásluhou koně, který rozhodně nepřišel do střední Evropy s aurou budoucího vítěze velkých dostihů. Koní, kteří na dražbě společnosti Tattersalls jako ročci stojí 5500 guinejí, jsou stovky, klasické dostihy  však vyhrává jen jeden z mnoha. Opasan to ale v Praze dokázal…

Stránky