Úžasným finišem No Time To Lose

Na velmi těžkém terénu se vítězem letošního ročníku Velké pardubické stal zástupce DS Paragan No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem. Svěřenec Josefa Váni, který přinesl trenérské legendě jubilejní desátý triumf ve Velké, nastoupil na vedoucího francouzského zástupce Urgent De Gregaine až po poslední překážce dostihu a vítězství „urval“ v posledních stovkách metrů. Jeho žokej, teprve šestadvacetiletý Jan Kratochvíl, tak po loňském druhém místě v sedle Ange Guardiana, slaví zasloužené vítězství. Na třetím místě finišovala jediná klisna v poli Delight My Fire, čtvrtý pak skončil poctivý Zarif a tabulový doběh doplnil vloni stříbrný Ange Guardian.

Ostatní dění:
V úvodním bodu svátečního programu – Ceně Jana Kašpara - se prosadil pětiletý ryzák Player. Syn dříve velmi slušné rovinové klisny Play Station a plemeníka Moonjaze potvrdil skvělou letošní formu koní trenérky Lenky Kvapilové a přiblížil tak svého žokeje Marcela Nováka o další čárku k titulu překážkového šampiona.

Druhý dostih Cena Laty Brandisové se stala jasnou kořistí pětileté hnědky Izynky. Klisna z chovu Pavla Vrby, nyní v péči světlohorského kouče Čestmíra Olehly, celý dostih v poctivém tempu odvodila a její žokej Lukáš Matuský mohl tak slavit své letošní dvanácté vítězství.

Top-favoritkou Ceny ČASCH byla čtyřletá hnědka v tréninku Pavla Tůmy Nancy. Od startu se však o tempo staral zástupce stáje EŽ Praha Medic, který se silami vydržel až do cíle. Skvěle takticky odjetý žokejem Martinem Liškou zajistil trenérce Janě Junkové šesté letošní trenérské vítězství.

Čtvrtý dostih poznamenaný řadou pádů dokončili pouze tři koně. Stylem start-cíl si pro vítězství doběhl dvanáctiletý Kindly Boy v majetku a tréninku rodiny Kejzlarových. Druhý triumf v rámci odpoledne získal vedoucí muž překážkového šampionátu Marcel Novák, který tak zvýšil rozdíl na čele žebříčku překážkových jezdců na devět zásahů.

Cena Vltavy, první z prestižní čtveřice dostihů odpoledne, se odehrávala dle předem avizovaného scénáře. Tempo dostihu udával od počátku favorizovaný Mirax trenérky Štěpánky Myškové, který se silami vydržel až do konce, a žokej Jaroslav Myška tak znovu vyhrál alespoň jeden z rámcových dostihů svátečního programu.

Druhý nejlépe dotovaný překážkový bod dne – Cenu Labe – pro sebe rozhodl nový nákup stáje Lokotrans Vicody. Svěřence Stanislava Popelky, který v průběhu dostihu měl problémy na obou vodních příkopech, vítězně do cíle dovedl populární „Big Joe“ Josef Bartoš.

Loire, jméno, které vládlo Poplerově memoriálu. Klisna reprezentující dostihové barvy stáje Trdelnik.com se prosadila v pětičlenném poli rozdílem sedmi délek, v jejím sedle šestý plný zásah v tomto dostihu přidal žokej Josef Bartoš.